УПЦ МП планує судитися через позбавлення права на Почаївську лавру

Наразі Почаївську лавру повернули державі, але УПЦ МП продовжує її використовувати

Почаївську лавру вилучили зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника в 2003 році, а у 2018 році її повернули в державну власність

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) планує подавати позов через позбавлення права на користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині, заявив очільник інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент.

На запитання журналіста «Громадського ТБ», як в УПЦ МП збираються реагувати на позбавлення права користування Почаївською лаврою, а також на обшуки в храмах, Климент відповів: «Я думаю, що все, що можливо зробити в правовому полі, ми безперечно будемо робити».

На уточнення журналіста, чи йдеться про судові позови, він зазначив – «безперечно».

Як повідомляв ZAXID.NET, 23 листопада антирейдерська комісія Міністерства юстиції України скасувала незаконну перереєстрацію комплексу споруд Почаївської лаври, яка відбулася у 2003 році. 28 листопада це рішення схвалив уряд, повернувши, таким чином, Почаївську лавру у власність Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Разом з тим представники Української православної церкви Московського патріархату, які орендують лавру, заявили, що продовжать користуватися комплексом цих споруд, незважаючи на рішення Мін’юсту. Братія Почаївської лаври вважає рішення Мін’юсту спробою перетворити святиню на музей.

Крім того, тернопільська поліція відкрила кримінальне провадження через передачу Почаївської лаври у користування УПЦ МП.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *