У Парижі заплановані масові акції протесту, закриті Лувр і Ейфелева вежа

Масові акції протесту відбудуться в суботу у французькій столиці на тлі посилених заходів безпеки.

Після заворушень і погромів, організованих демонстрантами минулими вихідними, місцева влада ухвалила рішення підвищити заходи безпеки. Так, для забезпечення порядку в Парижі буде задіяно близько 8 тис. співробітників поліції. На деяких вулицях будуть розміщені бронеавтомобілі жандармерії.

Столична поліція визначила 14 секторів у місті, на яких учасники акцій можуть спробувати влаштувати безлади. Серед них – центральні райони Парижа – Єлисейські поля і площа Згоди.

За словами прем’єр-міністра Франції Едуара Філіпа, подібні заходи вживатимуть для “забезпечення порядку” на тлі дій украй лівих і крайніх правих угруповань.

Глава МВС Франції Крістоф Кастанер у п’ятницю на прес-конференції також заявив, що “згідно наявної інформації, радикально налаштовані особи і бунтівники спробують в суботу активно діяти”.

Власники магазинів і різних бутиків, розташованих на центральних вулицях французької столиці, почали напередодні готуватися до можливих безладів і погромів. Багато з них закрили скляні вітрини дерев’яними палетами.

Мер Парижа Анн Ідальго закликала всіх учасників протесту проявити стриманість і повагу один до одного. “Подбайте про Париж, тому що Париж належить усім французам”, – зазначила вона.

Раніше влада французької столиці в рамках заходів обережності оголосила, що низка історичних, культурних і туристичних об’єктів не працюватимуть у суботу. Зокрема, йдеться про Великий палац, відомий як великий культурний центр. Також для відвідування закриють Ейфелеву вежу, Лувр і музей д’Орсе. “Нам потрібно забезпечити захист культурних об’єктів в Парижі”, – пояснив таке рішення міністр культури Франції Франк Ріестер.

Раніше цього тижня телеканал БФМ-ТБ з посиланням на джерела повідомляв, що в Єлисейському палаці і уряді Франції зростає стурбованість щодо того, що під час наміченої на суботу акції демонстранти можуть взятися за зброю і здійснити спробу путчу.

Акції протесту відбудуться в суботу і в інших французьких містах, однак очікується, що вони будуть не такими масовими, як у столиці. В цілому для забезпечення безпеки в усій країні в суботу задіють близько 90 тис. поліцейських.

“Жовті жилети” протестують вже кілька тижнів проти рішення влади підвищити ціни на бензин. Раніше цього тижня Єлисейський палац пішов на поступки і оголосив про скасування запланованого на 2019 рік підвищення податку на паливо. Незважаючи на це, “жовті жилети” не скасували заплановану на 8 грудня акцію протесту.

Масштабні демонстрації у Франції – показник невдоволення населення роботою уряду в цілому.

У минулі вихідні протестні акції “жовтих жилетів” і заворушення охопили Париж. Протестуючі розбивали вітрини великих центральних магазинів, закидали поліцейських камінням, димовими шашками і пляшками із запальною сумішшю. Учасники акцій навіть увірвалися в музейні приміщення Тріумфальної арки, де пошкодили статую Наполеона. Через масові протести у французькій столиці були тимчасово закриті головні торгові центри, в тому числі знаменита “Галерея Лафаєт”.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *