Тимошенко може не зустрітись з Порошенком у другому турі

Згідно останнього дослідження, яке провів КМІС у період з 23 листопада по 3 грудня, суспільно-політичні наміри українців не зазнали суттєвих змін.

Більше половини українців вважають, що необхідно змінювати і керівника держави і систему державного управління – 52,6%. Тобто, українці пересвідчились, що від зміни прізвища Президента без зміни системи, суттєвих змін у державі чекати не варто.

Останні президентські вибори – яскраве тому підтвердження. Порошенко змінив на посаді Януковича, жити людям стало гірше, а успішні реформи видно тільки через телевізійний екран.

Серед рейтингів підтримки кандидатів у президенти суттєвих змін останнім часом не відбулось: Тимошенко зберігає лідерство та гарантовано проходить до другого туру з рейтингом 21,2%, майже вдвічі відриваючись від Порошенка. Щоправда, команді Юлії Тимошенко не варто розслаблятись, адже до другого туру з лідеркою Батьківщини може вийти не Петро Порошенко, а Володимир Зеленський. У першому турі вони мають підтримку 14,6% та 11,6% відповідно.

Результати Тимошенко у другому турі є нейтрально-позитивними. Вона з легкістю перемагає Порошенка, Вакарчука та Бойка з середнім результатом 23,4% проти 15,3%. Показник підтримки Тимошенко і Зеленського у другому турі знаходиться у межах статистичної похибки, тому говорити про достовірну перемогу того чи іншого кандидата не доводиться. Тут перевагу має Тимошенко, адже коміка без політичного чи військового досвіду навряд можна уявити в кріслі президента воюючої країни держави.

Якщо у першому турі на користь Зеленського може зіграти протестний електорат, то до вибору у другому турі виборці підходять більш прагматично. Порівнюючи можливості обох кандидатів на пост президента і верховного головнокомандуючого, у Тимошенко неймовірна перевага. Вона не тільки має позитивний бекграунд державного управління, але і пропонує чітку стратегію переможного миру та відновлення територіальної цілісності.

Як зазначає заступник директора КМІС, респондентам було запропоновано розширений список із 37 кандидатів та 33 партій, які ймовірно братимуть участь у виборах.

«Рейтинг того чи іншого кандидата залежить від того, скільки в списку кандидатів з того ж електорального поля – чим їх більше, тим менше рейтинг кожного з кандидатів. Тому зараз, до реєстрації списків кандидатів/партій, усі отримані дані про рейтинги умовні і залежать від списку, запропонованого респондентам» – заявив Антон Грушецький.

Цікавий момент, що Юрій Бойко має приблизно таку само підтримку, як і Петро Порошенко. Це можна пов’язати із тим, що Бойко активно користується тим же медіапакетом, що є у розпорядженні Порошенка. Але слід очікувати, що рейтинги Бойка можуть суттєво впасти після його звернення до поліції щодо проведення з’їзду Опозиційного блоку. Виборцями така заява Юрія Бойка буде сприйнята як донос владі на своїх однопортійців. Особливо, враховуючи, що поліція одразу зареєструвала це звернення та почала слідчі дії.

З приводу другого туру для Петра Порошенка ситуація песимістична. Він програє будь-якому кандидату у другому турі. Найбільшу підтримку він може здобути у двобої з Юрієм Бойко – 15,3%, але за такого варіанту Бойко отримує 19% та перемагає президента. З іншими кандидатами у другому турі результат Петра Порошенка наступний:
Порошенко 11,8% – Тимошенко 23,4%
Порошенко 11,1% – Вакарчук 24,2%
Порошенко 12,2% – Зеленський 27,8%

Загалом ситуація може суттєво змінюватись ближче до дня виборів. Про перші якісні заміри з вичерпним переліком кандидатів можна буде говорити не раніше 9 лютого, коли завершиться реєстрація кандидатів у президенти. Мінливість настроїв українців підтверджує, наприклад, динаміка рейтингів Святослава Вакарчука. Якщо восени він входив у трійку лідерів, то сьогодні його рейтинг складає 3,8%, навіть нижче за лідера УКРОПу – Олександра Шевченка.

Автор: Сергій Биков

Голова Інституту публічної політики та консалтингу ІНПОЛІТ 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *