Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект про врегулювання порядку маркування харчових продуктів та введення штрафів за недостовірну інформацію на упаковці.

За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат.

Документ визначає, яка інформація про харчові продукти є обов’язковою для надання, а яка надається у добровільному порядку, пояснили в Європейській Бізнес Асоціації.

У законі прописані обов’язки операторів ринку харчових продуктів, щоб не вводити в оману споживача та надавати доступну та зрозумілу інформацію.

Розмір обов’язкової інформації на маркуванні має бути не менше 1,2 мм для стандартних упаковок. Закон також встановлює, яку саме обов’язкову інформацію треба зазначати для малих за розміром товарів.

В документі також йдеться про обов’язкову вимогу щодо позначення партії продукції, щоб відслідковувати рух та мати можливість оперативно вилучати неякісну продукції з обігу.

Закон розмежовує поняття “мінімальний термін придатності” та “вжити до”. Тепер для продукції з необмеженим терміном придатності немає потреби писати дані фрази, а відповідно, надавати непотрібну інформацію.

Для молочної продукції законодавчо закріплено визначення терміну “натуральний”. Визначено критерії, яким має відповідати натуральний молочний продукт, щоб виробники не зловживали цим поняттям для збільшення продажів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *