• Пт. Тра 20th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Припинено діяльність центру мінімізації митних платежів, вилучено товарів на 70 млн ₴ (Фото)

Гру 7, 2018

Податковою міліцією ГУ ДФС у м. Києві припинено діяльність центру мінімізації митних платежів, під час обшуку якого з незаконного обігу вилучено товарів на 70,3 млн. грн, про це повідомив заступник голови ДФС Сергій Білан.

В рамках проведення операцій «Рубіж-2018», «Мережа» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України, досудове розслідування у якому здійснюється прокуратурою м. Києва, було встановлено групу осіб, які надавали суб’єктам господарської діяльності м. Києва та інших регіонів України послуги з мінімізації сплати митних платежів при імпорті товарів за заниженими цінами, ввезення товарів із приховуванням від митного контролю та реалізації ввезених поза митним контролем товарів через мережу Інтернет.

Для забезпечення ввезення на замовлення вигодонабувачів електротехнічних виробів та інших груп товарів (телевізори, велосипеди, електросамокати, іграшки та ін.)на митну територію України за заниженою вартістю фігурантами було створено групу підконтрольних підприємств-імпортерів,а також суб’єктів господарської діяльності на спрощеній системі оподаткування та компаній – нерезидентів.

У подальшому від імені підконтрольних нерезидентів в адресу підконтрольних компаній-імпортерів відправлялися товари, замовлені «клієнтами» ЦММП. Для розмитнення вказаних товарів готувалися підроблені пакети документів, в яких зазначались значні обсяги декількох найменувань дешевих товарів разом із незначною кількістю більш дорогих товарів. Фактично ж ввозились товари одного найменування високої вартості.

При цьому доставка товарів здійснювалась як поштовими відправленнями, так і вантажним транспортом та авіатранспортом під виглядом «особистих речей».

Ввезена за заниженою вартістю продукція передавалась власникам роздрібних торгівельних мереж та фізичним особам, які здійснюють торгівлю через Інтернет-магазини.

Розрахунки із замовниками здійснювались як готівкою, так і через банківські рахунки підконтрольних ФОП, без відображення у податковому обліку.

Загальний обсяг операцій, проведених через підприємства, які входили до складу ЦММП, склав близько 200 млн. гривень. У результаті безпідставного заниження вартості товарів при розмитненні та легалізації ТМЦ, до бюджету не сплачено ПДВ та обов’язкових митних платежів на суму понад 10 млн. гривень.

За результатами обшуків, проведених у автомобілях, офісних, складських та житлових приміщеннях, які використовувались учасниками ЦММП для здійснення незаконної діяльності з незаконного обігу вилучено понад 13 тис. одиниць мобільних телефонів, аксесуарів до них та ін. товарів на загальну суму понад 2,5 млн. доларів США (що в еквіваленті складає більше 70 млн. гривень), 23,3 тис. дол. США (еквівалент 655,1 тис. грн) та 256 тис. гривень готівкою, печатки підконтрольних нерезидентів, імпортерів та ФОП, електронні файли, в яких містяться бланки документів із реквізитами та печатками підприємств – нерезидентів, бухгалтерські документи, чорнову бухгалтерію, нотатки та чорнові записи, тощо.

Всього за результатами проведених обшуків вилучено ТМЦ та грошових коштів на суму в еквіваленті більше 71,2 млн. гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.