• Пт. Чер 3rd, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Прокуратура попросила для екс-голови ДФС заставу у 89 мільйонів гривень

Гру 1, 2018

30.11.2018 року детективами Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проведено допит колишнього виконувача обов’язків Голови Державної фіскальної служби України Продана М.В. у кримінальному провадженні щодо незаконного збагачення.

Як і очікувалось, підозрюваний, порушуючи обіцянки у публічній площині про надання показань та документів по суті врученої підозри одразу по поверненню до України, від надання показів відмовився на підставі ст.63 Конституції України, жодних документів на обґрунтування своїх доводів по суті підозри не надав. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Підозрюваним та його захисниками не надано жодних підтверджуючих документів щодо поважності причин його відсутності на території України, в тому числі й про проходження лікування та неявок на виклики до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, йдеться в повідомленні.

Нагадуємо, що прокурорами САП чотири рази у встановленому законом порядку на 08.11.2018, 15.11.2018, 20.11.2018 та 26.11.2018 викликався підозрюваний в рамках кримінального провадження за фактом його незаконного збагачення.

Враховуючи викладене, 30 листопада САП звернулась до Солом’янського районного суду м.Києва із клопотанням про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою із можливістю внесення застави у сумі 89 млн. грн., що відповідає сумі ймовірного незаконного збагачення.

На виконання вимог ст. 184 КПК України копію клопотання завчасно вручено підозрюваному.

Нагадуємо, що колишній в.о. Голови ДФС України підозрюється у набутті за час роботи з липня 2016 по червень 2018 у власність грошових коштів у сумі понад 89 млн. грн., за які для його особистого користування придбано низку об’єктів нерухомого майна та транспортних засобів. З метою приховування належності дійсного власника реєстрація права власності здійснена на близького товариша.

За ч. 3 ст. 368-2 КК України (набуття службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а також передача нею таких активів будь-якій іншій особі, вчиненими службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.