Морська контрабанда в Україні: хто покриває мільйонні схеми

Щороку Україна через контрабанду втрачає понад 4 мільярди доларів. Цю цифру влітку озвучив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Журналісти 24 каналу намагалися з’ясувати, хто покриває ці схеми.

Потрощений пірс – подарунок одеситам від контрабандистів. Три тижні тому в нього врізалася баржа. ЇЇ викинув на узбережжя шторм.

А на борту сюрприз – мільйони пачок цигарок. Контрабанду везли з окупованого Криму до Болгарії. І якби не негода, прикордонники її б, схоже, і не побачили. За долею цигарок слідкують активісти: кажуть, вони помістились у дев’ять фур.

Ми бачили, як з судноремонтного заводу вивантажувалася ця баржа в невеликий Камаз. Потім здійснювалося перевантаження його на фури, які їхали в бік Авангарду. Це склади СБУ, якаа схема там: вони їх привозять, розпродають, а дещо утилізовують,
– сказав ГО Комітет по боротьбі з організованою злочинністю Віталій Габов.

І таких барж насправді багато. За словами журналіста-розслідувача Дмитра Гнапа, Володимир Гройсман і Арсен Аваков озвучили відверто цифру, скільки держава втрачає від контрабанди на митниці. Вони сказали, що йдеться про 90 мільярдів гривень.

Чого тільки не роблять власники товару, щоб не платити мито.

Величезна кількість брокерів, так званих брокерських фірм, які займаються оформленням цих вантажів, мають корупційні домовленості з митниками,
– відповів Гнап.

Щоб митники оформлювали і пропускали товари контрабандним шляхом, а саме: одна з найпоширеніших схем – підміна товару, або зміна його специфікації, коли під виглядом дешевих гумових капців завозять, наприклад, італійські меблі. А ще – штучне заниження митної вартості, зменшення ваги товару. Про всі ці схеми розповів колишній очільник Сумської та Луганської митниці.

Однак, схеми на мільйони – це не лише питання податків, а й загроза нацбезпеці в Чорноморському регіоні, каже ветеран державної прикордонної служби Олег Медведчук. “Цигарки, в основному, виготовляють в невизнаній Молдавській Придністровській республіці, де знаходяться відповідно осередки сил, які можуть підтримати збройне заворушення в Україні”, – зазначив він.

Експерти кажуть: митниця – це лише гвинтик у величезній системі, яку контролює Служба безпеки України.

Монопольне право контролювати діяльність митниць має Служба безпеки України, зокрема управління У, яке очолює пан Демчина. Проти якого НАБУ порушило кримінальне провадження в незаконному збагачені. Все дуже просто – СБУ контролює митницю, де відбувається контрабанда, а Грановський контролює СБУ,
– наголосив Дмитро Гнап.

Прикордонники щодня звітують про затримання партій контрабанди. Однак, точкові заходи схем не зруйнують.

Джерело: 24 канал
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *