• Ср. Жов 27th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Ханука — свято дива

Гру 2, 2018

Сьогодні всіх жидобандерівців України можна сміло вітати зі Святом дива, саме так називають єврейське свято Ханука. Це свято на честь дива, яке сталося під час освячення Храму в 164 році до н. е. Тоді, за легендою, євреї запалили на Храмовій горі лампаду, в якій олії мало вистачити лише на один день. Але лампада горіла цілих 8 днів. Цю подію і назвали справжнім дивом.

Більшість людей помилково вважає, що Ханука — це єврейське Різдво. Однак це, швидше за все, свято свічок. На Хануку за традицією запалюють свічки не тільки в храмах, а й у будинках: спочатку одну, на другий день свята — дві й т.д. Для цього свята створені спеціальні підсвічники — ханукії. В них можна запалювати 8 свічок, хоча у звичайних лампадах євреїв всього 7 свічок.

Особливо люблять Хануку діти. На свято їм дарують гроші й подарунки. В часи СРСР дітям із єврейських сімей зазвичай дарували «залізний» карбованець. Це був своєрідний звичай єврейської діаспори в Радянському Союзі. В сучасному Ізраїлі Ханука більшістю людей сприймається як дитяче свято. Тому святковий день насичений іграми й розвагами, веселощами та радістю. І з самого малку діти починають вірить в те, що диво у світі справді є.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.