• Пн. Жов 10th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Євробляхери кажуть, що митники свідомо завищують ціну та податки на старі автомобілі

Гру 6, 2018

Для того, аби розмитнити автомобіль на іноземних номерах навіть на пільгових умовах слід відрахувати приблизно половину вартості машини до бюджету.

Однак митники можуть не повірити документам про справжню ціну автомобіля і встановити іншу – набагато більшу. Відповідно підвищується сума податків, яких доведеться сплатити.

“Євробляхери” вважають, що цифри часто беруться “зі стелі”. У ДФС кажуть, що цього бути не може – вся справа в електронному каталозі Швака (Schwacke), які з’явилися на митниці напередодні набуття чинності знижених акцизів. Це каталог – міжнародний посібник, де вказані середні ціни на вживані авто в Європі.

Інформація в каталозі Швака усереднена за всіма пропозиціями на авторинку Європи, з урахуванням стану, пробігу, року випуску, кількості власників, тощо. А значить – не зовсім точна.

— Закликаю всіх свідомих громадян не розмитнювати свої автомобілі по-новому закону! – закликає ужгородець Павло Білецький,  пише Мукачево.нет.

За його словами ДФС України від учора вирішив підняти вартість старих авто на 100-200% і “лупить із тих, хто пішов виконувати закон, вартість, більшу, ніж те авто коштує в Україні”.

— Після прийняття законів всі, навіть ті, хто не думав розмитнювати такі авто, прораховували приблизну вартість його розмитнення по-новому. Окремі сміливі громадяни знайшли кошти і пішли розмитнювати своє майно. Очевидно, у злодіїв з ДФС цей процес пробудив апетит і вчора ввечері і сьогодні зранку підтвердилася інформація про свідоме завищення вартості розмитнюваних авто з боку саме центрального апарату ДФС України.

Наведу свіжий приклад: вчора на КПП Ужгород з усіма платежами, знятий з обліку в Чехії заїхав автомобіль Шкода, вартістю близько 2000 Євро. Так от, після того, як брокер заявив цю ціну, наша митниця трохи її підняла і відправила документ у центральний офіс для затвердження (така дика процедура, мабуть для нарахування новорічних премій керівництву ДФС) і, увага!, людині звідти прислали вартість авта у 4700 євро і відповідно змусили доплатити ще майже таку ж суму, яку було сплачено до того… Амністія? Дешеве розмитнення? Пільговий період? Южанінське розмитнення за 400 євро?

Якщо нерозмитнених авто буде багато, вони змушені будуть переглянути закони, – вважає Білецький.

“Ви маєте право доводити вартість авто. Але водночас, якщо у працівників виникають сумніви щодо заниженою фактурною вартістю, тоді вони визначають ціну на підставі цін на такі ж або ідентичні товари. Для цього використовують каталог”, – пояснюють у Фіскальній службі.

Ціну можна оскаржити. Для оскарження вартості автомобіля треба мати оригінали документів, які підтверджують факт покупки машини або факт сплати реальних коштів за авто.

“Якщо працівники митниці вважають, що ціна занижена, вони дають картку відмови. Далі ви можете оскаржувати рішення через митний орган або через суд. Щоб оскаржити, треба написати заяву, додати документи, які підтверджують вартість товару. Знос і пошкодження розглядаються в кожному окремому випадку. Для цього треба бачити документи і стан автомобіля”, – говорять в ДФС.

Хто і як визначає вартість авто, з якої платиться ПДВ та мито?

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є :

  • договір купівлі-продажу;
  • інвойс;
  • банківські або інші платіжні документи;
  • експортна декларації;
  • довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я та прізвище особи, якій продано автомобіль.За наявності підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.