Дві фури з бурштином затримали на волинсько-польському кордоні поляки. У фурах під виглядом деревного вугілля перевозили, за попередньою інформацією, 1300 кілограмів бурштину. Чи то у поляків краща техніка, чи то професійніші митники, але наші сторожі кордону пропустили бурштин, а поляки ні. І тепер бюджет сусідів збагатіє десь на 4 мільйони євро.

Копалину транспортувало підприємство «Вісент». В гостях у бурштинових магнатів побували журналісти, йдеться у сюжеті ТРК Аверс.

Прямісінько серед лісу поблизу села Журавичі знаходиться вугільне підприємство «Вісент». Колись воно за класикою жанру було державним, а вже сьогодні є приватним. І фасують тут не лише вугілля, а й бурштин. Принаймні дві фури з сонячним каменем, які затримали на кордоні поляки, саме з цього підприємства.

Працівники вугільного виробництва, побачивши журналістів, поховалися у величезних бочках.

Працівники кажуть тут бурштин не копали і не копають. Але Волинь – це земля сонячного каміння. І чутки ходять, що бурштиновий камінь можна збирати навіть у Ківерцівському районі. Якраз по дорозі журналісти натрапили на дуже підозрілі ями. Ліс буквально перекопаний немов город. Подекуди довгими ровами, а подекуди круглими ямами. Навіщо копати у лісі ями? Кому це потрібно?

Журналісти вже уявили, що відкрили новий бурштиновий клондайк. Але поняті, яких привезли з собою на вугільне підприємство правоохоронці, дещо розвіяли їхні припущення. Походження цих ям місцеві пояснюють так: мовляв у 60-х роках будували дорогу і тут брали землю.

Між тим поїздка таки дала результати. Правоохоронці, яких журналісти викликали подивитися на ями, вирішили заодно обшукати підприємство. Щоправда дивно, чому таку ініціативу не виявили одразу після того, як затримали фури з бурштином.

«У цій бурштиновій справі і справді багато дивного. 1300 кілограмів сонячного каменю це не голка у копиці сіна. І не побачити стільки бурштину можна хіба навмисне «закривши очі». Ця справа прогриміла на всю Україну. Масштаби у яких вивозять за кордон бурштин просто вражають. Бо ж таку партію перепиняють вже не вперше. Щоправда не наші митники, а польські. У 2016 році поляки перепинили півтори тонни бурштину, приблизна вартість якого 5 мільйонів євро. Теперішню ж партію попередньо оцінюють у 4 мільйони євро. Як добре на Волині налагоджена поставка бурштину за кордон – і правоохоронці, і митники працюють злагоджено і стабільно», – підсумували журналісти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *