• Чт. Вер 16th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

​Одеські митники вилучили валюти на майже 1,1 млн грн

Тра 4, 2021

Незаконно ввезти валюту намагався громадянин України, який прилетів з Об’єднаних Арабських Еміратів до Одеського аеропорту.

Для проходження митного контролю чоловік обрав спрощену систему «зелений коридор», що, зокрема, передбачає наявність у громадян готівки у сумі, яка не перевищує 10 тис. євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).

Однак під час перевірки з’ясувалося, що у рюкзаку нашого співвітчизника знаходиться поліетиленовий пакет з 51, 7 тис. доларами США.

За фактом недекларування надлишку валюти, який перевищував установлену законодавством норму, еквівалентну 10 тис. євро, складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України.

Надлишок грошових коштів у сумі 39, 6 тис. доларів США, що за курсом Національного банку України становить 1 млн 98 тис. грн., вилучено.

Держмитслужба застерігає: карантинні заходи жодним чином не позначилися на порядку переміщення валюти через митний кордон України, а також нагадує, що без письмового декларування митному органу громадянин (фізична особа) має право ввозити в Україну чи вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує 10 тис. євро в еквіваленті.

Якщо сума готівкової валюти перевищує 10 тис. євро, фізична особа має право переміщувати готівку лише за умови письмового декларування в повному обсязі.

Прес-служба ДМСУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.