Уманський: завдання Зеленського навести лад у податковій та митниці, вилилося у непорозуміння зі Шмигалем

Колишній міністр фінансів Ігор Уманський в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповів, що президент України Володимир Зеленський ставив йому завдання навести лад у Державній податковій та митній службах.

Говорячи про те, які у нього були претензії до керівників цих структур Сергія Верланова і Максима Нефьодова, Уманський зазначив: “Я показував це прем’єр-міністру і президенту: ті схеми, які працюють сьогодні з використанням митних та податкових органів, можливі тільки за сприяння або помірної бездіяльності співробітників цих служб. Політична відповідальність перших осіб тут, як на мене, однозначна. Вони тривалий час були при посаді і не тільки не поламали цих схем – під час їхнього керівництва обсяг цих схем значно збільшився. Вони за ознакою політичної відповідальності мали піти з посади. Має бути замінено головних керівників у головних точках, де необхідно здійснювати відповідні дії щодо зупинення тих чи інших операцій, виявлення ризиків, щодо недопущення вкидань в інформаційні системи або їх злами”.

Екскерівник Мінфіну нагадав, що Верланова і Нефьодова було призначено ще за прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Уманський переконаний, що корупційні схеми у податковій та митній службах почали розростатися за останні півтора року.

“Безумовно, зацікавленість президента Зеленського та завдання, які він мені, зокрема, ставив, – навести лад у цих сферах. Що я і почав робити. А зрештою це вилилося в непорозуміння в особистих стосунках і в побудові спільної роботи з прем’єр-міністром [Денисом Шмигалем]”, – додав Уманський.

Уманський був міністром менше ніж місяць – з 4-го до 30 березня 2020 року. Верховна Рада відправила його у відставку 249 голосами. Уманський до цього двічі працював у Мінфіні: у 2008–2010 роках – першим заступником міністра, а у 2009–2010 роках був в.о. міністра. Уманський розповідав, що не спрацювався з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

Уманський наполягав на відставці начальника Державної податкової служби Сергія Верланова і керівника голови Держмитної служби Максима Нефьодова (їх таки звільнили 24 квітня). Він, зокрема, стверджував, що ДПС за керівництва Верланова улаштовувала “корупційні скрутки із ПДВ”, що призводило до щомісячних утрат держбюджету на суму до 5 млрд грн.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.