Інструменти боротьби з контрабандою на митниці схожі на “рекет” — бізнес

У січні 2019 року бізнес зіштовхнувся із ситуацією зупинки митного оформлення вантажів на митниці.

Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

Станом на сьогодні компанії-члени повідомили, що на митниці зупинено переважну кількість вантажів. Так, в деяких компаній були затримані до 70 вантажівок.

Крім того, за повідомленням бізнесу, інспектори митниць позбавлені технічної можливості погоджувати митну вартість на підставі наданих документів (застосування першого методу визначення митної вартості), у разі спрацювання системи аналізу ризиків за індикативними цінами.

Керівництво ДФС пояснило дану ситуацію тим, що здійснюється удосконалення профілів ризику автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР), з метою боротьби з контрабандою та сірим імпортом.

У ЄБА підкреслюють, що асоціація неодноразово виступала з пропозиціями щодо боротьби з цими негативними явищами, в тому числі, в контексті тотальної фіскалізації.

“А подібні інструменти – схожі на “рекет” на кордоні, навряд сприятимуть дієвій та ефективній боротьбі саме з сірим імпортом та контрабандою”, – заявили у ЄБА.

Асоціація направить в оперативному порядку звернення до ДФС по кожній компанії-члену ЕБА, яка зіткнулася з даною проблемою.

У той же час, бізнес-спільнота виступає за системне вирішення даного питання, а не ручне управління.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

One thought on “Інструменти боротьби з контрабандою на митниці схожі на “рекет” — бізнес

  1. Ситуація така що контрабас іде і це всі знають , а бізнес втрачає від того що повинен більше плптить по новій індикативній ціні або якщо зовзім капець з новою ціною то складати на митний склад і йти по 55 ст до суду і це на пів року , а може й рік . І плюс буде якщо ще суд прийме твою сторону або відправлять товар назад продавцю в мінус , якщо ще домовишся . О це так покращення ! З Новим роком свині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.