Фрагмент інтерв’ю на youtube-каналі “Василь Климчук” першого військового аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальника Головного управління військової розвідки Міноборони, колишнього голови Служби безпеки, Надзвичайного і Повноважного Посла, доктора технічних наук, генерал-полковника, кандидата у Президенти України Ігоря СМЕШКО:

“Росія буде виконувати свою стратегію. Її стратегія – це повне домінування над Україною, в ідеалі – взагалі приєднання України до Росії. Але вони розуміють, що це в сучасному світі формально не виконати. Значить, що вони тоді хочуть? Вони хочуть зупинити наш рух в Європу, повернення в нашу колиску, в якій ми історично завжди були. Вони паралельно працюють, щоб розвалити Європейський союз.

І в Україні їм потрібен такий уряд, який буде повністю маніпулятивний збоку імперської зовнішньої політики Російської Федерації. Їм потрібні п’яті колони, які зберуться в парламенті і зроблять більшість. Провести федералізацію при якій, регіони конкретні зможуть завжди зупинити незалежну суверенну зовнішню і внутрішню політику. Тому що успішна, демократична, розвинена, процвітаюча Україна – це є вирок авторитарно-феодальній систему в Росії і загроза її дезагрегації.

Росія і її політичні еліти ведуть свою стратегічну політику. Але якщо ми будемо економіку, армію, політико-дипломатичну складову, інформаційну нарощувати кожний день і кожної секунди – це єдиний запобіг формулі, яка зараз на всіх історичних каналах тиражується в Росії. Олександр 3-ій: «У Росії нема зовнішніх друзів, у неї є тільки армія і флот – її друзі». Тобто ми повинні до цього готуватися.

З другого боку – паспорти. Як ми можемо вплинути на те, що Росія дає паспорти? Ніяк. Безумовно, наша дипломатія повинна бити в усі дзвони, вона повинна добиватися, щоб провідні країни світу, «сімка» перш за все, осудила це.

Оце все, що ми можемо зробити.

Але які важелі у нас зараз впливу на «сімку»? У них маса своїх проблем. Ми повинні це робити, але дивитися спокійно. Ми не можемо на це вплинути. Росія що цим робить? Вона ж розуміє, що якщо реалізується навіть її план, що Донбас і Луганськ на умовах ввійдуть назад, з правом вето федералізації на незалежну зовнішню політику.

А що робити зі злочинцями, які воювали? Що робити тим сорок чи п’ятдесят тисяч, які зі зброєю у руках воювали? Паспорт! Російський паспорт. Росія не видає своїх громадян. Це фактично вона зараз мотивує тих, хто продовжує боротися зі зброєю в руках і парасольку (тримає) над ними та колабораціоністами в органах державної влади. Типу якщо що – ми відразу вас заберем. Ви відразу приїжджаєте в Росію – і ви захищені. Це додаткова їх мотивація продовжувати збройну боротьбу з українською армією”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *