• Пт. Чер 3rd, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

“Євробляхи” в законі: експерт назвав два легальних способи обійтися без митних платежів

Січ 7, 2019

Після вступу в силу нових законів про розмитнення авто, у власників “євроблях” залишилися “дві шпаринки” для того, щоб не платити митні платежі, але всі ці способи складні та витратні. Про це розповів глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер, передає UBR.

Так, за словами Креймера, митні збори можна не платити, якщо автомобіль на європейських номерах зареєструвати в Україні на представництво іноземної компанії. Але займає ця процедура до півтора місяців і обходиться в 3 тис. доларів – і то без бухгалтерського супроводу. До того ж, продовжувати документи доведеться щорічно.

“Це обов’язково має бути офіційне представництво іноземної компанії в Україні. Процедура складна і вимагає часу і грошей, а також багато супровідних документів: подорожні листи, довіреності тощо. В результаті водієві видадуть тимчасові українські номери, на яких він і буде їздити. Але, щоб мати можливість виїжджати на такому автомобілі за межі країни, потрібно буде отримати іноземні номери і документи назад. Зараз сервісні центри МВС дуже неохоче беруться за такі авто, тому без хабарів часом не обійтися”, – пояснив Креймер.

Суть другого способу полягає в тому, щоб поставити “бляхи” на тимчасовий консульський облік в країні, де зареєстрований автомобіль. Це нібито дозволяє не розмитнювати “євробляху”, а кожні два місяці перетинати кордон туди-назад. Але, за словами Сергія Креймера, стати на консульський облік не так просто – це дуже складна і забюрократизована процедура, пройти яку зможуть не всі.

“Необхідна купа підтверджуючих документів: хто ти, на яких підставах знаходишся в країні, чи є у тебе офіційна робота і т.д. Реально пройти цей шлях до кінця наважуються лише деякі. І зазвичай це ті, хто реально живе в тій же Польщі чи Латвії. Для того, щоб стати на облік в консульстві, потрібно виписатися з України. Отже, людина втратить право голосу за місцем проживання в Україні, не зможе бути зареєстрована як фізособа-підприємець та ін.”, – уточнив Креймер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.