У середу, 15 травня, під стінами Верховної Ради зібралися учасники організації “АвтоЄвроСила”. Серед їхніх вимог: скасування акцизу на авто, зупинення нарахування повторних штрафів за розмитнення, а також відтермінування запровадження штрафів.

Про це повідомляє кореспондентка АСПІ.

Згодом учасники вирішили до Кабінету міністрів України, де мали передати свої вимоги.

Зокрема, як зауважив голова організації Олег Ярошевич, євробляхери вимагають не допустити поновлення на посаді в.о заступника голови Державної фіскальної служби Віктора Кривіцького.

За словами Олега Ярошевича, контрабанда, що проходить українськими митницями, поділена не тільки на сегменти, а й на класи. Водночас він зауважив, що кожна митниця має десятки, а той і сотні мільйонів доларів за місяць.

“Ви розумієте, якою злочинною вказівкою коригувався сам Кривіцкий, коли давав команду визначити три можливості оціненки автомобілів. Вони були оцінені на першому етапі за одним Шваке (SCHWACKE – німецький каталог автомобілів, що надає можливість проводити розрахунки оцінки автомобілів, які були ввезені на територію України для подальшого їх розмитнення – ред.), на інших митницях були використані зовсім інші. Ціна була поділена на кілька градацій, а вибирали найвищу з них. Бо, чим більше вони заберуть з ваших кишень, тим більшим буде показник для митниці, а відповідно — буде більше для них преференцій. Задоволення від цього отримає і Гройсман, покаже яке “економічне чудо” сталося при розмитненні автомобілів”, – прокоментував Олег Ярошевич.

За його словами, учасниками АвтоЄвроСили було санкціоновано подання до поліції, СБУ, ДБР, НАБУ заяви, де вказано конкретні фірми, через які проводиться махінації та наповнення кишень самих митників.

“Тільки одна митниця ДФС у Львівській області на контрабанді має сто мільйонів доларів в місяць. І це тільки маленька частина. Для того, щоб повернути його в загальний фонд країни, то це були б мільярди доларів, які б не потрібно було брати у кредит та не заганяти нас всіх у кабалу”, – зазначають протестувальники.

© 2019 Інформаційне агентство ASPI


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *