Як заробляють на людях, які повертаються з Польщі до України

На найбільшому пункті пропуску на українсько-польському кордоні КПП «Дорогуськ – Ягодин» підприємливі українці вирішили заробити на перевезенні заробітчан, які повертаються додому з Польщі.

Причому, польська митниця дозволяє українцям перетинати свою ділянку кордону пішки, а ось на українській стороні людей в пішому порядку не пропускають. Замість цього вже за територією польської митниці їх чекає автобус, на якому і можна проїхати українську митницю і потрапити додому, повідомляє Апостроф.

Вартість проїзду становить 20 злотих з людини або 130 гривень за курсом. При цьому, автобус проїжджає максимум кілометр і висаджує людей практично відразу за воротами митниці.

«Поляки нас пропускають пішки, хоча на цій митниці і немає пішохідного перетину кордону, а наші на всьому звикли наживатися. 20 злотих за один кілометр – це здирництво людей», – розповів один із українців, які перетинали кордон вночі 9 квітня.

Очевидець додав, що яких-небудь чеків або квитків водії автобусів не видають. Також співрозмовник підкреслив, що в автобусі їхали 55 осіб. Тобто за один рейс виходить 1 100 злотих (близько 6 500 гривень). А за добу автобус може зробити близько десятка таких рейсів.

Один із водіїв у розмові з українцем, який перетинав кордон, зізнався, що працюють на приватника, який і встановив таку ціну за проїзд.

Без відповіді поки залишається кілька питань – що це за перевізник і чому він встановлює такі тарифи і чому на українській митниці не пускають українців пішки, як зробили поляки.

У Луцькому прикордонному загоні, який здійснює контроль на КПП «Дорогуськ – Ягодин», заробітки перевізників на українцях, які масово повертаються додому з Польщі, пояснили забороною на піший прохід, пише Кордон.

«Автобуси не наші – це приватні перевізники, які встановлюють такі правила і такі тарифи. Зараз піший прохід через КПП заборонений, проїзд дозволений тільки приватним транспортом. Ми не можемо забирати людей з митниці – до 7 числа ми це робили військовим транспортом, зараз ні», – відреагували в Луцькому прикордонному загоні.

Відповісти на питання, хто дав дозвіл на перебування приватних автобусів на КПП і їх проїзд, прикордонники не змогли.

«Хороший бізнес», – прокоментував таку ситуацію екскерівник пресслужби Держприкордонслужби України Олег Слободян.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *