• Ср. Жов 27th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

«Це точка неповернення»: Нефьодов закликав Чернівецьку митницю «взятися за голову»

Жов 24, 2019

Глава Державної митної служби Максим Нефьодов закликав керівництво Чернівецької митниці ДФС до 1 грудня “взятися за голову”, а не симулювати боротьбу із контрабандою.

Про це Нефьодов повідомив сьогодні в ході наради у Чернівецькій митниці.

Зокрема, він сказав, що співробітники та керівництво митниці мають ще п’ять тижнів для того, аби продемонструвати якісну роботу по боротьбі з контрабандою. Посадовець сказав, що ті митники, які “не зміняться”, після першого грудня цього року залишаться у складі Державної фіскальної служби і будуть звільнені, так як ця структура буде скасована.

Він додав, що через місяць запрацює нова Буковинська митниця.

“Вона вже пішла на реєстрацію. В міністерстві фінансів погоджується технічний керівник. І до кінця грудня – максимум – буде переведені або не переведені працівники”, – повідомив Нефьодов.

Він сказав, що аналіз ситуації на митниці в Чернівецькій області не демонструє, що “абсолютно все погано”, проте Нефьодова “відверто дивують” окремі результати діяльності.

“Митниця виконує план – в першу чергу перетягнута ціла група вантажів, які перетягнуті внаслідок значно більш ліберального підходу, ніж в цілому по системі. Якщо подивитися на статистику, то легко можна побачити, що цього року з’явилося 385 тонн одягу, якого не було раніше. Весь він оформлений компаніями, які працюють максимум 6 місяців. Всі вони оформлені по ритуальній ціні 7,52$ за кілограм. Що це за ціна? Це абсолютно мінімальна ціна, нижче якої взагалі не можна оформлювати в системі. Я це називаю “симуляция слабоумия”. Бо, як каже пан прем’єр-міністр, ми всі все розуміємо, але ми бачимо, що більше 10 компаній завезли по абсолютно однаковій ціні більше 85 тонн одягу”, – сказав керівник Державної митної служби.

Він назвав ще один з прикладів контрабанди на кордоні:

“Те ж саме стосується з чоловічим одягом, жіночим одягом. Перейшла на офомлення дніпропетровська фірма, яка завозить шини. Я вітаю керівників митниць за клієнтоорієнтованість. Одна проблема – ціна, за якою вона почала оформлюватися в Чернівцях, на 9% менша, ніж вона оформлювалась у Дніпрі. Ну, шановні колеги, як це пояснити? Тарифи в Чернівцях менші? Логістика краща?”, – сказав Максим Нефьодов.

Окрім того, він здивований тим, що вартість оформлення помідорів, які перевозять через Чернівецьку митницю, в середньому на 18% менша, ніж по Україні.

“Це чудово, що в Чернівецькій області найдешевші помідори, але в мене є велика підозра, що справжня причина – дещо не в цьому”, – сказав М. Нефьодов.

При цьому він сказав, що Чернівецька митниця формально виконує план.

“Я хочу послати сигнал – до першого грудня або хтось перейде в нову структуру, до нової Держмитслужби, або не перейде, залишиться в ДФС і буде звільнений у зв’язку з ліквідацією цієї структури. Якщо ми побачимо за цей час зростання доходів хоча би на 20%, але не за рахунок того, що ви намагаєтесь мене ввести в оману і думаєте, що це статистично не видно… Ці люди перейдуть, будуть працювати, і, повірте, зроблять можливості для набагато кращого забезпечення. Знайдемо якісь внутрішні ресурси для підняття зарплат. І зробимо можливості, щоб чесним митникам було працювати комфортно, і щоб вони пишалися своєю роботою. Всі решта підуть на вулицю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.