• Чт. Тра 19th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

У Польщі затримали українця з рекордною партією контрабанди червонокнижного вугра

Січ 22, 2020

У пункті пропуску Будомєж-Грушів польські митники виявили у пасажирському автобусі 150 кілограмів малька вугра європейського, який знаходиться на межі зникнення. Про це повідомляє “ Bloginside” з посиланням на митницю Польщі.

Інцидент стався 19 січня. В автобусі, який в’їхав в Польщу, митники з прикордонниками виявили коробки, які не були задекларовані для огляду.

Як з’ясувалося при огляді, в картонних коробках знаходилось 50 пластикових контейнерів, в яких перевозили молодняк європейського вугра, який знаходиться під охороною згідно з Вашингтонською конвенцією CITES. Вантаж важив 150 кг. При цьому вартість одного кілограма європейського вугра на чорному ринку складає 2,5 тис. євро, повідомляють митники.

Один з пасажирів автобуса, 40-річний громадянин України, зізнався, що товар його, однак дозволу легально перевозити вугор через кордон він не мав. До кінця судового розгляду вугри будуть перебувати в спеціалізованому центрі, який забезпечить необхідні для них умови.

Митники наголошують, що контрабанда такої великої партії захищеного європейського вугра є рекордною для Польщі. Річковий вугор досягає берегів Європи морськими течіями з Саргасового моря – єдиного місця в світі, де вони розмножуються. Його ловлять в Португалії, Іспанії і Франції як для кулінарних потреб, так і для цілей відтворення по всьому Євросоюзу.

В Україні такий вугор зустрічається у Дніпрі, Дністрі та на Шацьких озерах.

Європейський вугор, як вид, якому загрожує вимирання, знаходиться під охороною з червня 2007 року згідно CITES. Його популяція зменшилася більш ніж на 90% з 1970-х років. Річковий вугор занесений в Червону книгу України в 2008 році.

Експорт або імпорт європейського вугра в ЄС неможливий, оскільки документи CITES для цього не видаються. За порушення цих норм у Польщі карають позбавленням волі на термін від 3 місяців до 5 років, великим штрафом та конфіскацією екземплярів.

Подальше провадження у цій справі проводять Підкарпатська митниця і податкова служба в Перемишлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.