• Сб. Лип 2nd, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

У Митний і Податковий кодекси введуть нову термінологію щодо ЕЦП

Лют 13, 2019

Комітет з питань податкової та митної політики підтримав законопроекти, спрямовані на приведення Податкового та Митного кодексів у відповідність до Закону «Про електронні довірчі послуги»

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує ВР прийняти за основу та у цілому законопроект № 8371 про приведення Податкового кодексу у відповідність до Закону “Про електронні довірчі послуги”.

Разом з тим, законопроект № 8372 щодо внесення відповідних змін до Митного кодексу рекомендовано прийняти лише за основу, оскільки в ньому не враховано необхідність уточнення формулювань щодо електронної форми документів (а саме – щодо накладення на електронні документи кваліфікованого електронного підпису) у цілому ряді норм Кодексу.

Крім того, не враховано зміни, внесені до Митного кодексу та ряду інших актів Законом щодо запровадження “єдиного вікна” на митниці. З огляду на це, зміни, аналогічні передбаченим даним законопроектом, необхідно внести також до статті 331, частини першої статті 197, частини першої статті 257, частини восьмої статті 259, частини другої статті 264, частини другої статті 335 та Прикінцевих положень Митного кодексу, а також більш ніж до двадцяти інших законодавчих актів України.

Закон “Про електронні довірчі послуги” направлено на гармонізацію законодавства у сфері електронного цифрового підпису з положеннями Регламенту (ЄС) № 910/2014. Закон спрямований на запровадження в Україні моделі та принципів надання електронних довірчих послуг ЄС, не руйнуючи системи взаємодії суб’єктів відносин у сфері електронного цифрового підпису, що склалась в державі.

У зв’язку з цим законопроектами вводиться новий понятійний апарат, як то «кваліфікована електронна довірча послуга», «кваліфікований надавач електронних послуг», «кваліфікований електронний підпис чи печатка», «кваліфікована електронна позначка часу», «кваліфікований сертифікат відкритих ключів» тощо.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.