Інфолінія міської довідкової служби столиці Польщі – Варшави – може обслуговувати громадян також і українською мовою.

Таку ідею висловила радниця Рената Невітецька, пише In Poland.

Яка мета

Вона зазначає, що хотіла б, щоб українці відчували себе законними жителями Варшави.

У варшавській міській раді зауважили, що більшість іноземців, які сьогодні живуть і працюють у Варшаві, приїхали саме з України. При чому більшість із них – не туристи, а постійні жителі міста, які працюють у Варшаві.

Рената Невітецька уточнила, що багато українців дуже добре знають польську мову, але особливо ті, хто щойно приїхав, можуть мати мовні проблеми. Тож так українцям допомагають швидко інтегруватися.

Відомо, що на цю ідею позитивно відреагував мер міста, котрий погодився, що також і сайт має бути адаптований для українців, які перебувають в столиці Польщі не лише з туристичною метою. Він уточнив, що мова йде про ту інформацію, яка буде корисна аудиторії.

Куди звертатися

Такою допомогою могла б стати міська гаряча лінія 19 115 українською мовою. Зателефонувавши за цим номером, українці могли б дізнатись, куди звернутися, наприклад, за безкоштовною юридичною порадою.

До слова, це — вже не перший крок міської влади назустріч українцям. Не так давно в білетоматах міського громадського транспорту з’явилося меню українською мовою.

За оцінками, у Варшаві проживає 100 000 українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *