• Чт. Тра 19th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Уявна боротьба з контрабандою, або темний бік Нової митниці

Кві 10, 2020

Зворотній бік «контробанди тижня», або як насправді виглядають результати боротьби з контрабандою Максима Нефьодова, та його прозорої команди Нової митниці.

Не зважаючи на доволі однозначну оцінку Президентом України роботи митного відомства України, майже щодня Фейсбук прикрашають гучні повідомлення його керівника Макса Нефьодова про збільшення у І кварталі п.р. кількості справ про порушення митних правил та збільшення кількості затримання товарів та предметів, обіг яких обмежено, які недоброчесні ділки намагались перемістити через митний кордон України:

«У I кварталі 2020 року Митниця склала на 38% більше протоколів про порушення митних правил із реально вилученими предметами правопорушень… Сумарно Митниця виявила правопорушень на 554,6 млн. гривень.

На 37% до загальної кількості протоколів зросло число заведених справ з реально вилученими предметами правопорушень, що вдвічі більше за показник І кварталу 2019 року.

Зокрема, серед вилучених митницями предметів правопорушень:

на 73% більше промислових товарів на суму 134,3 млн грн (минулоріч — на 77,5 млн грн);

на 69% більше валюти на суму 28,2 млн грн (минулоріч — на 16,7 млн грн);

на 20,03 млн грн продовольчих товарів.»

Залишивши поза кадром фанфари, аплодисменти прихильників «реформи митниці», спробуємо розібратись, чи насправді все так ладно, на прикладі лише однієї ділянки державного кордону?

Як стверджує «Корумпована митниця по-Галицьки»: «Голова Держмитслужби Максим Нефьодов, який «продав» Галицьку митницю разом з корумпованими «новими митниками», підібраними особисто «найефективнішим керівником» В.Цабаком, яким з грудня 2019 року налагоджено масштабну схему контрабанди сигарет в Євросоюз вантажними машинами», наводячи такі факти та приклади:

«05 квітня 2020 року в через МП «Краківець» під час перезмінки випустили в напрямку «виїзд з України» чергову вантажну машину марки «VOLVO» д.н.з. ВН1548НМ/ВН7733ХК, в якій після «митного оформлення митниками Цабака» співробітниками митних органів Республіки Польща було виявлено 5600 блоків тютюнових виробів марки «NZ» з акцизною маркою держави Білорусь, орієнтовною вартістю біля 3 000 000 гривень.

За нашою інформацією, фуру з контрабандними цигарками оформив державний інспектор відділу №4 МП «Краківець» Черевичний А.В.! А тепер найцікавіше – саме цю фуру з цигарками в 2020 році під час перезмінки «нові митники» Макса Нефьодова і В. Цабака оформляли вже 4 рази – 05.01.2020, 18.01.2020, 06.03.2020 і 05.04.2020! Тричі «контрабас» на мільйони оформила «робоча» зміна В. Цабака – відділ №1, яку очолює ставленик «короля контрабанди», «касир» Р. Гелеш.

Цього ж дня ЗМІ Волині опублікували інформацію, що міжвідомчою групою за участі поліції, СБУ, прикордонників та прокуратури у Володимирі-Волинському затримали бус «Фольксваген». Водій на вимогу поліції не зупинився і наїхав на правоохоронця. Поліція переслідувала водія до центру міста. У бусі було 17,5 тисяч пачок цигарок марки «Фест» з білоруськими акцизними марками.

Дійсно, 08.04.2020 в ночі польські митники закінчили документування контрабандного ввезення з України великої партії цигарок. На опис та підрахунок у поляків пішло два дні. По документам Харківська фірма експортувала макаронні вироби, а по суті ввезла до ЄС цілу фуру тютюнових виробів.

Зрозуміло, що наведені факти, не зважаючи на їх переконливість, намагатимуться спростити та заперечити.

Проте, спробуємо подивитись на «скелю, яку лупає» Макс Нефьодов, з іншого боку, а саме – митниці Республіки Польща.

Наведемо тільки факти про які повідомлено на офіційному сайті  Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu:

08.01.2020 понад 31 кг бурштину намагався незаконно перевезти до Польщі  громадянин України. Контрабанду виявили співробітники Митної та податкової служби на прикордонному переході в Медиці. Товар був прихований в технічних пустотах легкового автомобіля, яким керував правопорушник. Відносно громадянина України порушено податкове та кримінальне провадження. Вартість товару складає 42 000 PLN.

2020 на польсько-українському прикордонному переході Будомеж — Грушів під час митного контролю автобуса, який в’їхав до Польщі з України, працівники Національної податкової адміністрації (KAS) виявили у багажному відділенні автобуса 50 пластикових контейнерів, в яких перевозили молоді екземпляри вугрів європейських під назвою «склоподібний вугор», який охороняється Вашингтонською конвенцією – CITES загальною вагою 150 кг. Його ринкова вартість може дорівнювати до 2,5 тис Євро за кілограм.

Як зазначається в повідомленні, зупинення спроби контрабанди такої великої кількості захищеного європейського вугра є рекордною справою в національному масштабі. Скляний вугор — це неповнолітня форма вугра, яка досягає берегів Європи, що переносяться морськими течіями з Саргаського моря — єдиного місця в світі, де розмножуються ці вугрі. Його ловлять у Португалії, Іспанії та Франції для кулінарних потреб, а також для цілей реінтродукції у всьому ЄС.

Європейський вугор, як вид, якому загрожує вимирання, охороняється з червня 2007 року, що є результатом Вашингтонської конвенції CITES. Чисельність популяції зменшилася більш ніж на 90% з 1970-х років. через забруднення води, надмірне збирання врожаю, будівництво дамб в резервуарах або вивезення скляного вугра за межі Європи.

Експорт та імпорт європейського вугра заборонено, оскільки документи CITES для цього не видаються через трагічну ситуацію цього зникаючого виду. Покаранням за порушення цих норм може бути позбавлення волі від 3 місяців до 5 років, високий штраф та конфіскація екземплярів.

Подальше провадження у цій справі проводиться Підкарпатською митницею та податковою службою в Перемишлі.

30.01.2020 двоє громадян України намагалися переправити до Польщі 3040 пачок сигарет без польських акцизних марок, ринкова вартість яких перевищила 42 000 PLN. Сигарети були приховані у спеціально перероблених дверних панелях, які переміщувалися бусами. Контрабанду припинили співробітники Національної податкової адміністрації (КАS) на прикордонному переході в Медиці.

Подальше провадження у цій справі проводиться Підкарпатською митницею та податковою службою в Перемишлі.

04.02.2020 під час митного контролю автобусу,  який під’їхав до реєстрації в’їзду до Польщі, співробітники Національної податкової адміністрації Митного департаменту в Корчові виявили у громадянина України не задекларовану та не пред’явлену до митного контролю валюту в розмірі 19 540 євро.

Загалом у січні цього року під час контролю на Підкарпатських прикордонних переходах службовці КАS попередили 3 випадки переміщення готівки з порушенням діючих норм на загальну суму 91,5 тисяч. євро та 50 000 PLN.

09.02.2020 службовцями Митного департаменту в Долобичуві під час митного огляду автомобіля «Opel Vivaro», який в’їжджав в Польщу з України, в ручній поклажі, а також під верхнім одягом 34-річної громадянки України, яка подорожувала автомобілем, виявили 95 годинників відомих світових компаній. Жінка пояснила, що отримала товар від невідомої особи в Україні і що вона лише мала перевезти його до Польщі. Вона мала отримати 100 доларів за цю “користь”.

14.02.2020 співробітниками Національної податкової адміністрації (KAS) на прикордонному переході в Корчові у спеціально переробленій підлозі кабіни водія української вантажівки, якою переміщувались дрова, виявлено 1400 пачок сигарет без польських акцизних марок. Ринкова вартість затриманих сигарет оцінюється приблизно в 20 000 PLN.

Подальше провадження у цій справі проводиться Підкарпатською митницею та податковою службою в Перемишлі.

22.02.2020 співробітниками митного департаменту в Грубешові разом з офіцерами місцевого відділення прикордонної частини річки Буг під час митного контролю товарного потягу, що слідував з України до Польщі, у бокових порожнинах двох вагонів, що перевозили залізну руду, було виявлено ящики, загорнуті в чорну фольгу, в яких містилися сигарети без польських акцизних марок в кількості 8,6 тисяч пачок. Ринкова вартість затриманих тютюнових виробів становить понад 120 000 PLN.

Аналогічне затримання мало місце за місяць до того. Так, 19.01.2020 під час спільних контрольних заходів співробітниками митного департаменту в Грубешові разом з офіцерами прикордонної частини річки Буг виявлено понад 6 000 пачок сигарет без польських акцизних марок, прихованих в аналогічний спосіб у двох вагонах, в яких перевозили залізну руду. Ринкова вартість затриманих сигарет становить понад 86 000 PLN.

Цікаво, хтось в ДМС України («Новій митниці») ініціював перевірку за даними фактами, поцікавився, які зміні оглядали обидва потяги, і чи не проглядається тут певна закономірність?

23.02.2020 на прикордонному переході в Медиці під час митного контролю легкового автомобіля з німецькими реєстраційними номерами, яким керував 56-річний громадянин України, що здійснював в’їзд до Польщі, співробітники Національної казначейської адміністрації (КАС) та Митного департаменту в Медиці звернули особливу увагу на куртку водія. Виявилося, що в її рукавах були приховані від контролю 97 ампул (по 2 мл у кожній), що містили очищену ведмежу жовч.

Ведмеді входять до списку тварин, що охороняються Вашингтонською конвенцією (CITES). Її мета — зменшити або повністю усунути торгівлю та неконтрольований видобуток секрету із природного середовища, що є шкідливим для їх виживання. Торгівля видами, що охороняються відповідно до Вашингтонської конвенції, дозволена лише в тому випадку, якщо це не шкодить поведінці цих видів у навколишньому середовищі та лише за умови видачі відповідного дозволу.

Методи незаконного вилучення ведмежої жовчі сприяють їх великим стражданням. Тварин утримують на нелегальних фермах у дуже тісних клітках, у яких можливе лише лежаче положення. Жовчні трубки вводяться у їх внутрішні органи. Ведмеді, які піддаються такій процедурі, страждають від незагоювальних ран і залишаються в постійній нерухомості.

Загалом упродовж 2019 року офіцерами КАС у воєводстві Підкарпатське припинено 79 випадків незаконного перевезення з України зразків рослин і тварин, яким загрожує вимирання. Серед них 230 шт. живих тварин та близько 15 000 шт. оброблених сірих вовчих шкір, вироблені черепи ведмедя, вапняні скелети реактивних коралів, гніздовий полоз, а також різні препарати, креми та капсули, що містять екстракти із захищених  тварин.

25.02.2020 на прикордонному переході в Медиці працівники Національної податкової адміністрації (КАС) виявили значні суми готівкових коштів, які приховала від митного контролю 47-річна громадянка України, яка керувала транспортним засобом марки «Mercedes». Гроші в сумі 22 700 доларів США були приховані в ручній поклажі.

25.02.2020 під час контролю пасажирського поїзда «Львів-Перемишль», який в’їхав до Польщі з України, співробітники Національної податкової адміністрації припинили контрабанду майже 2000 пачок сигарет без польських акцизних марок.

06.03.2020 працівники КАС з Митного департаменту Перемишль-Медика під час митного контролю пасажирів, які перетинали польсько-український кордон пасажирським поїздом за маршрутом «Київ-Перемишль», у 23-річного пасажира – громадянина України виявили приховані в сумці та у верхньому одязі готівкові кошти в сумі 60 000 доларів США.

«Те, що ні СБУ, ні львівські митники, ні прикордонники, ні моніторингова «некоординаційна» митниця, ніхто, геть ніхто не змогли недопустити, унеможливити, пресікти, передбачити, проаналізувати на пальцях, фуру цигарок, яку виявив молодий усміхнений польський митник на в’їзді до Польщі, у пункті пропуску Краківець-Корчова,  свідчить про те, що тютюнова мафія потужно стоїть на ногах. І всі ці Служби потрібні не для того аби присікати, а для того аби кришувати!» — пише Павел Верещагин

Здається, якщо такими темпами скелю будуть лупати з того боку, є припущення, що вона нас і накриє….

Джерело: Політрада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.