Кілька десятків людей перекрили під’їзд до кордону в «Ягодині» та вимагали не перешкоджати їм роз’їхатися по домівках

Українці, які повернулися з Польщі через пункт пропуску «Ягодин», на кордоні влаштували протест проти обсервації і відповідальності за порушення карантину.

Як інформує «5 канал», за останню добу через пункт пропуску у Волинській області в Україну з Польщі в’їхало понад 350 осіб з яких ніхто не погодився на обсервацію.

«Вони обмежували рух транспорту, але поліція втрутилася і в найкоротші терміни дорога була розблокована», – розповів начальник Нацполіціі Волинської області Юрій Крошко.

Проти порушників поліція склала протоколи. Їм загрожує штраф від 17 до 51 тис. грн, а також арешт до півроку або обмеження волі до 3 років. Крім того, у випадку зараження і смерті людини через порушення правил карантину передбачено ув’язнення до 8 років.

«Не висловлюють бажання їхати на обсервацію, всі зобов’язуються проходити самоізоляцію вдома, але оскільки вона є обов’язковою, обсервація, вживаємо заходів щодо притягнення їх до адмінвідповідальності. Поки що складено 20 таких протоколів, інші люди ідентифіковані і встановлені нами», – повідомив Крошко.

Як повідомляється, для українців, які повертаються з-за кордону через пункт пропуску «Ягодин», підготували готель для обсервації в декількох сотнях метрів від кордону. Майже півсотні номерів готові до заселення, людей обіцяють годувати. Перебування на обсервації, а також маски, рукавички, всі необхідні кошти буде оплачувати держава.

«Однак номери – порожні. Всі, хто в’їхав, роз’їхалися по домівках», – повідомляють журналісти.

На Волині передбачено 9 пунктів для обсервації. Поки в них не заселили жодного українця, з тих, хто повернувся з-за кордону.

Як повідомляє місцевий сайт «Район.Любомль», з 14 квітня усі громадяни, які перетинатимуть кордон на пункті пропуску «Ягодин», повинні підписати згоду, після чого у супроводі поліції для усіх організують доїзд до місць обсервації.

Та людям такі нововведення не сподобалися. На митниці заблокували рух – вимагали дозволити людям, які в’їжджають в Україну, піти на самоізоляцію, а не на примусову обсервацію.

«Було перекриття руху митниці, але зараз рух відновлено. В перекритті брали участь родичі тих, хто повертається з-за кордону. Були й перевізники, які везуть далі тих людей, які перетинають кордон. Їх особи поки не встановлено. На тих, хто повертався сьогодні з-за кордону і відмовився від обсервації, були складені адміністративні протоколи і вони будуть перебувати на самоізоляції», – повідомив керівник Любомльського відділу поліції Анатолій Близнюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *