• Ср. Жов 27th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Українців будуть штрафувати за несвоєчасну оплату комунальних послуг: всі подробиці

Тра 2, 2019

1 травня 2019-го набуває чинності закон про житлово-комунальні послуги. Згідно з ним, за несвоєчасну оплату комунальних послуг українцям будуть нараховувати пеню.

Пеню встановлено у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день і не більше ніж 100% боргу загалом. Тобто за борг у 1000 грн щодоби додаватимуться 10 коп. штрафу. Його нараховуватимуть із першого робочого дня після крайнього терміну оплати послуг.

Пеню не нараховуватимуть, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплату і людина зможе це довести. А також якщо вона не проживала у будинку.

Постачальник має право відключити боржників від послуг (окрім газу та електроенергії), якщо ті не погасили заборгованість протягом 30 днів із дня отримання попередження.

Згідно з документом, усі багатоповерхівки виходять із комунальної власності міськради та не утримуватимуться на балансі жеків. Жителям, які не встигли створити ОСББ, доведеться окремо укладати договори з постачальниками комунальних послуг.

Відповідно до закону, електрику та газ постачатимуть винятково за індивідуальними договорами. Що ж до опалення, постачання холодної та гарячої води, водовідведення, вивезення сміття – користувачі зможуть самі обирати, укладати індивідуальні договори із постачальником чи колективні. Щоб укласти колективний договір, необхідно встановити загальнобудинковий лічильник. Договори з постачальниками послуг мають бути укладені до 1 травня 2020-го.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.