Тимошенко анонсувала створення ТСК щодо розслідування корупції в податковій і митниці

Лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявила, що на наступному позачерговому засіданні ВРУ буде створена Тимчасова Слідча Комісія у Верховній Раді України, з питань розслідування корупції в податковій і на митниці на основі заяв екс-міністра фінансів Уманського.

Юлія Володимирівна наголосила, що після того, як Ігор Уманський, був на посаді Міністра фінансів, вивчив всю ситуацію з доходами бюджету, він зробив спеціальну доповідь президенту та прем’єр-міністру про те, що в країні на базі податкової та митниці діє корупційна оборудка, яка дозволяє не сплачувати до бюджету щомісяця в середньому до 10 млрд грн. 

“Він не просто розповів, він ще й показав, як припинити цю корупцію і зробити так, щоб країна не втрачала по року 120 млрд грн. Також Уманський звернувся з вимогою звільнити головного податківця та головного митника, тому що вони є тими, хто на базі корупції відмивають з бюджету ці гроші”, – проінформувала вона.

Тимошенко наголосила, що після цього пан Уманський був звільнений з посади Міністра фінансів та змінами до бюджету зменшили доходу частину бюджету України на 120 млрд грн – рівно на стільки, наскільки корупції відбувається кожного року. 

“Саме тому сьогодні наша фракція разом із фракцією “За майбутнє” звернулися вранці щодо скликання спеціального засідання лідерів фракції, і ми обговорили за нашою ініціативою це питання. В підсумку лідери фракцій прийняли рішення на наступному позачерговому засіданні буде створена тимчасова слідча комісія, яку, скоріш за все, очолить Іван Крулько, щоб розібратися з тим, які корупційні оборудки сьогодні здійснюються в податковій та митниці”, – сказала політик.

Також Юлія Тимошенко додала, що вони (лідери фракції – ред.) домовилися про те, що на позачерговій сесії було прийнята постанова ВР стосовно того, щоб дати доручення Рахунковій палаті Верховної Ради позачергово перевірити факти, які дав колишній Міністр фінансів Ігор Уманський щодо корупційних оборудок на податку на додану вартість і на митниці. І щоб в найкоротші терміни Рахункова палата представила парламенту звіт на цю тему. 

Нагадаємо, що Верховна рада України 30 березня звільнила з посади міністра фінансів Ігоря Уманського. За відповідне рішення проголосували 249 депутатів.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *