• Пн. Жов 10th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Суд пояснив, чому Управління не має право змінювати дату запланованої ДФС перевірки

Лют 5, 2019

Кіровоградський окружний адміністративний суд при розгляді справи № 1140/2365/18 про скасування наказу Управління ДФС щодо зміни дати проведення документальної планової виїзної перевірки(оскільки на першу перевірку ревізорів не допустили, а наказ оскаржили) застосував до спірних відносин Закон “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Суд вирішив, що Закон поширюється на спірні правовідносини, оскільки податковий контроль є формою державного нагляду у сфері господарської діяльності. Суд зазначив, що спірні відносини регулюються Законом, оскільки ПК  не забороняє контролюючому органу, який складає план-графік перевірок, його коригувати. Разом з тим Закон дозволяє вносити зміни до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) лише стосовно зміни найменування суб’єкта господарювання та виправлення технічної помилки. Такі зміни (коригування) може вносити контролюючий орган, який затвердив план-графік перевірок.

У рішенні від 16 січня [з повним текстом якого можна ознайомитись у Verdictum] суд дав відповідь на питання повноважень коригувати план-графік документальних перевірок платників податків (Державна фіскальна служба чи Головне управління ДФС в області).

Проаналізувавши норми ПК, суд вирішив, що Управління не мало право зупиняти проведення перевірки у зв’язку з оскарженням наказу про її призначення (до якого й були внесені зміни стосовно дати).

Разом з тим, план-графік перевірок може коригуватисятериторіальними органами Служби згідно з приписами Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Розуміння приписів Порядку, які аналізував суд (коригування Управлінням плану-графіку перевірок стосовно нової дати її проведення у цьому ж році за наявності узгодження Служби),суперечать приписам Закону.

Тому, відповідно до приписів частини 3 статті 7 КАС України не можуть бути застосовані судом, оскільки мають меншу юридичну силу, ніж приписи Закону.

Наказ про зміну дати прийнято Управлінням за відсутності узгодження (затвердження) Служби. Служба мала право затвердити зміни до плану-графіку перевірок у двох випадках (1) зміни найменування суб’єкта господарювання, 2) виправлення технічних помилок), обставини яких відсутні у спірних правовідносинах.

І хоча наказ про зміну дати перевірки є протиправним відповідно до приписів пункту 1 частини 2 статті 2 КАС, суд вирішив його не скасовувати, оскільки той вичерпав свою дію (завершився зазначений строк проведення перевірки).


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.