• Чт. Лип 29th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Смешко: США зацікавлені в тому, щоб виправити ситуацію по Україні

Вер 26, 2019

На думку Ігор СМЕШКА – голови партії “Сила і Честь”, першого військового аташе незалежної України в США та Швейцарії, Україна має моральне право і повинна сподіватися на значно серйознішу підтримку з боку США під час відкритої військової агресії, яку здійснює проти нашої країни один із підписантів Будапештського меморандуму.

Про це він заявив під час круглого столу “Військово-технічне співробітництво України з США” в Інституті Горшеніна.

“У 1996 році за нашими плечима був третій ядерний арсенал світу. 176 важких стратегічних балістичних ракет були націлені на США і гарантовано б знищили найпотужнішу державу світу в разі їх використання. У нас була мільйонна армія, стратегічні запаси озброєння, які залишив колишній СРСР на території України могли повністю озброїти другий ешелон Варшавського пакту в разі бойових дій із НАТО. Це була зброя, техніка, недоторканні запаси на багато мільйонів військовослужбовців. Унаслідок наших абсолютно безпрецедентних кроків як держави – жодна країна в світі більше не інвестувала в ядерне роззброєння і безпеку, тільки ми, – ми фактично посилили безпеку США й інвестували в їх безпеку більше, ніж будь-хто за весь час існування цієї провідної країни. На сьогодні я абсолютно впевнений, що США мають не тільки моральне зобов’язання перед Україною. Декларація про наші стратегічні відносини, зроблена в 1996 році адміністрацією президента Клінтона, має величезний потенціал для подальшого розвитку. Україна, безумовно, має моральне право і повинна сподіватися на набагато більшу підтримку з боку США для допомоги нам під час відкритої військової агресії, яку здійснює проти нашої країни один із підписантів Будапештського меморандуму”, – підкреслив Ігор Смешко.

Разом з тим, Ігор Смешко вважає, що держава докладає недостатньо зусиль для розвитку військово-технічного співробітництва з США.

“Тут, як у відомому анекдоті: для того, щоб виграти в лотерею, потрібно хоча б раз у житті купити лотерейний квиток. Мені невідомо, щоб наш уряд зробив хоч одну спробу через дипломатичні канали запропонувати провести негайні консультації щодо дотримання Будапештського меморандуму. І всі аргументи про те, що хтось не сяде за стіл, – не працюють. Це той офіційний дипломатичний привід, який весь час повинен бути на порядку денному нашого МЗС. Військово-технічне співробітництво з США, безумовно, має величезний потенціал. І США, з точки зору їх національних інтересів, зацікавлені в тому, щоб виправити ситуацію, коли ми, будучи “останнім європейським романтиком”, добровільно роззброїлися. Чого не сталося з нашим східним сусідом, і це в підсумку переросло з потенційної загрози в реальну”, – сказав Ігор Смешко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.