• Сб. Чер 19th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Смешко про подолання корупції в Україні

Лют 7, 2019

Українські правоохоронні органи, які повинні боротися з корупцією, потрібно звільнити від політично впливу, сказав кандидат у президенти України Ігор Смешко.

Корупцію в вищих щаблях української влади можна поставити під контроль за місяць. Про це в ефірі 5 каналу заявив екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони України, колишній голова Служби безпеки України, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат у президенти України Ігор Смешко.

“Для цього потрібно повернути в правоохоронні органи і в спеціальні служби позапартійних професіоналів, які вміли це контролювати в минулі роки. Корупція є у всіх країнах. Перед вами сидить людина, яка в тому числі долучилась до того, що екс-прем’єр міністр Павло Лазаренко потрапив до американської в’язниці. В той час багато зробив директор ФБР Луі Фрі для того, щоб ФБР надало всебічне сприяння нашій Генеральній прокуратурі”, – сказав він.

Смешко нагадав, що у квітні 1998 року він разом із Луі Фри виступав на слуханні в Конгресі США, це було один раз за всю історію України.

“Чотири години тривали перехресні слухання в Конгресі. Вони стосувались того, чи надавати надалі допомогу Україні, бо рівень корупції і організованої злочинності досить високий. Демократ Білл Клінтон заявив про стратегічне партнерство, а Конгрес був контрольований республіканцями, бо вони ставили питання про призупинення допомоги. За результатам цих слухань рішення Конгресу було позитивним з визнанням того, що в Україні є боротьба із корупцією. В тому числі одна із справ стосувалась Лазаренка”, – розповів він.

Смешко підкреслив, що в Україні потрібно звільнити від політичного впливу правоохоронні органи, які повинні боротися з корупцією.

“Політичні призначення від окремих партій чи кланів на певні посади у спецслужби і правоохоронні органи привели до того, що там і надалі вибудовується вертикаль, виключно лояльна до політичної коаліції чи клану. З усіх щаблів влади вимили аполітичних професіоналів”, – додав він.

Повна версію інтерв’ю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.