• Нд. Жов 9th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Смешко про декадебізацію СБУ та Медведчука

Лип 10, 2019

Фрагмент програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, 9 липня 2019 року. Гість студії – Ігор СМЕШКО, голова партії “Сила і Честь”.

“– Коли ви працювали керівником СБУ, Медведчук очолював Адміністрацію президента України. Вами були встановлені факти протиправної діяльності Медведчука і які заходи ви вчиняли, щоб це зупинити, оприлюднити, якщо такі факти були?

Ігор СМЕШКО: Я був переведений у 2003 році з Міністерства оборони на посаду в СБУ для проведення реформ і декадебізації Служби безпеки. Мною було звільнено декілька десятків вищих посадовців СБУ, приведено у Службу декілька десятків офіцерів воєнної розвідки. Була підготовлена реформа по відокремленню розвідки, підготовці воєнної контррозвідки для передачі у Міністерство оборони, підготовлено відокремлення Головного управління “К”.

Я ніколи не був членом партії, ніколи не входив у політичне оточення перших двох президентів України. Я служив як кадровий військовий верховному головнокомандувачу, якого обрав народ України. Президент Кучма призначив мене на посаду керівника СБУ у 2003 році не по політичній квоті, не як свого політичного прихильника, а як кадрового офіцера перевів з посади генерал-полковника Міноборони на посаду генерала армії.

До часу мого призначення я з паном Медведчуком зустрічався, може, два рази: перед поверненням зі Швейцарії, де я служив військовим аташе, і коли він був першим заступником голови Верховної Ради. Коли пан Медведчук з’явився на політичному олімпі, десь у 1998 році, я вже був генерал-лейтенантом і три роки очолював Комітет з питань розвідки при президентові України. Очолював не як політик. Якщо були будь-які протиправні дії тодішнього голови Адміністрації президента, які б свідчили, що СБУ повинна відкрити провадження, – воно було б відкрите”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.