Смешко: Поки держава не перейде у наступ на інформаційному фронті, ми весь час будемо програвати

Українська влада самоусунулась від ведення інформаційної політики, вважає кандидат у Президенти України Ігор Смешко.

Росія досить професійно веде інформаційну війну проти України. Таку думку 14 лютого у програмі “ДокаZ” на телеканалі ZIK висловив кандидат у президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко.

“Для всіх країн світу стало аксіомою, що елементами державної сили є: економіка, військова, політико-дипломатична та інформаційні справи. Інформацію без цих трьох складових можна так розкласти для супротивника, що можна дестабілізувати ситуацію, зруйнувати думки та історію. Можна зневірити населення у можливості мати державу. Фактично, основною тезою нашого опонента є те, що українці нездатні збудувати свою державу”, – сказав Смешко.

Він зазначив, що росіяни створили фільми, в яких “перекроїли” історію на свій лад.

“А де наша контратака? Де наші фільми і серіали? Да наша політика, щоб розповісти, що Русь – це Україна. Це митрополія стародавньої імперії…. Ми зовсім не ведемо цю політику. Держава взагалі самоусунулась. Просто закрила очі. Поки держава не перейде у наступ на інформаційному фронті, ми весь час будемо програвати”, – підкреслив екс-голова СБУ.

“У спадок від Радянського Союзу Росія отримала всю машину агітації, пропаганди та проведення спеціальних психологічних операцій. У Москві є відомий інститут, там є факультет із психологічних операцій”, – сказав Смешко.

Він додав, що в Україні є випускники цього факультету, деякі з них виступають на телеканалах.

“На початку бойових дій у Донецьку я був у штаб-квартирі нашої військової розвідки. Я побачив, що на рівні російської роти на окупованій території старший лейтенант зі спеціальних психологічних операцій слідкував у інтернеті за всіма публікаціями і радіоповідомленнями. Він розписував план на кожен день щодо фейкових новин. Вони працюють системно, як машина: міністерство оборони, Федеральна служба безпеки, міністерство закордонних справ”, – розповів Смешко.

В Україні інформаційна політика наразі на дуже низькому рівні, підкреслив він.

“Ми перебуваємо у стані війни. Скажіть мені, хто в нашому уряді відповідає за системну роботу? Де у нас створено ці структури? Тобто ми весь час програємо через нефаховість”, – заявив екс-голова СБУ.

На його думку, у відповідних українських відомствах працюють люди, які не мають спеціальної підготовки.

“Без політичної волі керівництва і системного плану вони нічого не зможуть зробити”, – додав Смешко.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.