• Нд. Чер 20th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

“Слуги Павлюка”: як тіньові боси впливають на владу і підпорядковують Раду

Жов 9, 2019

Obozrevatel

Неофіційна підгрупа провладної фракції, яку парламентарі між собою називають “слугами Павлюка”, провела закриту зустріч. Третього жовтня за різними даними від 26 до 50 осіб зібралися в готелі “Україна” для того, щоб обговорити з якимсь Сергієм Тригубенком і Іллею Павлюком майбутні голосування і консолідацію зусиль із концентрації влади.

Першим про подію заявив депутат Олександр Дубинський, однак пізніше цю інформацію OBOZREVATEL підтвердили кілька джерел у “Слузі народу”. Неофіційне об’єднання стало наслідком тіньових процесів, які почалися ще до парламентських виборів.

Про те, що відбувається в провладній фракції, хто керує “слугами народу” і чому це небезпечно – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Як з’явилися “слуги Павлюка”?

Ілля Павлюк, мабуть, потрапив у команду Володимира Зеленського завдяки знайомству з Сергієм Трофімовим (зараз – заступник глави Офісу президента, а раніше відповідав за фінанси в студії “95 квартал”). Останній керував грошовими потоками і, найімовірніше, розгледів у Павлюку перспективного партнера. За нашою інформацією, разом вони формували регіональні штаби й обирали їхніх лідерів.

Близькість до Зеленського дозволила майбутньому главі неофіційної депутатської підгрупи будувати свою регіональну мережу. Він шукав інвесторів, а заразом і висував своїх людей у партійне керівництво. Майже в кожній області окрім офіційного штабу “Слуги народу” з’явився ще й тіньовий. До останнього потрапили переважно ексмитники. Наприклад, у Київській області тіньовий штаб доручили колишньому керівникові Кримської і Львівської митниць і ексдепутатові “Партії регіонів” Віктору Тимошенку, на Херсонщині – екскочільнику Херсонської митниці Віталію Булюку тощо. І це неспроста. Сам Павлюк, за інформацією ЗМІ, відомий цілою низкою корупційних скандалів і зв’язками з контрабандою. Але про це пізніше.

У підсумку Павлюк зібрав чималу кількість “своїх” людей, які пройшли до фракції “Слуги народу” як по мажоритарних округах, так і за загальним списком.

Навіщо зібрав “Слугу народу” і що обговорювали?

Офіційно нардепів запрошували на зустріч за підсумками першого місяця роботи. Хоча фактично ж намагалися об’єднатися для спільного голосування. До слова, зовсім недавно парламентарі провалили голосування про прослуховування народних обранців. І більшість із тих, хто не голосував “за” – представники Павлюка. А ось програму дії уряду вони підтримали практично одноголосно.

Судячи з усього, Трофімов і Павлюк намагаються зберегти свої впливи під час ухвалення кадрових рішень, а для цього їм потрібне своє представництво в Раді. Будь-якої миті вони зможуть шантажувати відсутністю голосів, вибиваючи собі преференції і змагаючись із конкурентними об’єднаннями.

Чому Павлюк сам не є членом фракції?

Найімовірніше, через токсичну репутацію. Його постійно, і до того ж небезпідставно, пов’язують із контрабандою. За часів президентства Віктора Януковича Ілля Павлюк працював разом із главою Держмитниці Ігорем Калєтніком. Ба більше, їх поєднували тісні, дружні стосунки. Подейкують, що вони стали кумами.

Павлюка називали “рішалою на митниці”, “посередником у митних питаннях” і навіть “королем контрабанди” в західному регіоні. Після революції у 2014 році Калєтник втік із країни. Цілком ймовірно, що цей одіозний ексчиновник планує повернутися й забрати назад свій вплив на митну сферу.

Але відсутність Павлюка в списку фракції не заважає йому впливати і на депутатів, і на посадові призначення. Уже зараз у вузьких колах знають – він може вирішити багато кадрових питань: у нього є зв’язки і в Офісі президента, і в будівлі під куполом.

Чому зустрічалися разом із Тригубенком?

Тригубенко – ще один впливовий персонаж з команди втікача-Януковича. Він, як стверджують у ЗМІ, давній соратник Павлюка, був “наглядачем” фінансових потоків і Міністерства агропромисловості. Потім його вважали “наглядачем” вугільної промисловості, однак згодом його змістив з цього “поста” Віталій Карпачов.

У 2010 році бізнес-партнер Януковича став заступником міністра аграрної політики і продовольства. За даними ЗМІ, головним завданням Тригубенка на посаді був збір “чорних податків”, тобто поборів із експортерів сільгосппродукції, які потім йшли в касу “сім’ї”.Сергій Тригубенко

Опісля разом із міністром аграрної політики Миколою Присяжнюком він потрапив у великий скандал із так званою цукровою справою. Корупційні схеми завдали країні збитків на кілька мільйонів гривень. Також, за нашою інформацією, Тригубенко займався контрабандою дешевого м’яса з Бразилії, що серйозно вдарило по вітчизняному виробнику.

І чому це погано?

Зараз сама фракція “Слуги народу” поділилася на кілька груп впливів. Від “слуг Павлюка” залежить ухвалення більшості рішень. Якщо вони вирішать саботувати голосування, коаліція де-факто розвалиться. І в цій ситуації можна легко домогтися більш сприятливих для себе умов.

Тепер же колишні чиновники, відомі своєю причетністю до скандалів навколо контрабанди і поборів, контролюють майже 50 депутатів від “Слуги народу”. Розставивши своїх людей на потрібні посади, вони легко зможуть відновити схеми, якими вдало користувалися за часів Януковича.

OBOZREVATEL звертається до НАБУ з проханням перевірити описану інформацію, зв’язки Павлюка з Трофімовим, його вплив на кадрові призначення і кураторство цілої групи депутатів. Також ми просимо звернути увагу правоохоронців на зустрічі парламентарів із представниками команди Януковича, а також на рішення, що ухвалюються опісля.

Далі буде…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.