“Розбалансована система”. Смешко про подвійне громадянство

Представники української влади повинні мати лише одне громадянство, підкреслив кандидат у Президенти Ігор Смешко.

12 лютого в ефірі телеканалу “НАШ” колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони, екс-глава Служби безпеки України, кандидат у Президенти Ігор Смешко висловив свою думку щодо подвійного громадянства:

– У мене був випадок у 2004 році. Один депутат мав подвійне громадянство. Ми це довели, а це було дуже важко. Але у нас в законодавстві не прописана норма, як його позбавити паспорту. Хоча в цивілізованих країнах дуже просто все вирішено. Дозволяється мати декілька паспортів, займайся бізнесом, займайся чим завгодно. Але як тільки ти хочеш бути обраним, як тільки ти хочеш прийти до влади, служити в Збройних силах чи правоохоронних органах – повинен позбавитесь будь-яких інших громадянств.

Також є професійна етика, внутрішній статут відомства. Ти йдеш на державну посаду? Підписуєш статут: я дозволяю відповідним службам перевіряти мої доходи, доходи родини, періодично прослуховувати мене, я знімаю з себе захист, згідно Конституції, моїх громадянських прав, тому що я іду виконувати функції держави. І далі не потрібно порушувати кримінальну справу: як тільки є сигнал – вас викликає суд професійної етики: “Підписував? Все, іди без пенсії”. Тебе не засудили, але ти порушив професійну етику відомства.

На сьогоднішній день у нас система настільки розбалансована… Де факто, авторитарна модель, яка прикривається псевдодемократичними процедурами, щоб відповідальність на кого завгодно перекласти, тільки б не відповідати за своє урядування, за яке потрібно відповідати перед народом України.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *