• Чт. Тра 19th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Реформа ДФС! Як обирають на “конкурсі” голову Митної служби, або пристрасті кулуарних домовленостей у владних кабінетах

Чер 21, 2019

Поки триває блокування конкурсу  на посаду керівника нової Державної митної служби України (далі – ДМСУ), в кулуарах владних кабінетів  відбуваються перемовини, щодо призначення потрібного кандидата на цей стратегічний пост.

Як відомо, Міністерство фінансів України розпочало реформу Державної фіскальної служби, яку передбачається поділити на окремі Податкову і Митну служби. Була розроблена концепція реформування, затверджено Положення про нові Служби, та проведено конкурси на зайняття вакантних посад Голів Державних Податкової та Митної служб відповідно.

В конкурсі на очільника Податкової служби України переможцем встигли визнати заступника міністра фінансів Сергія Верланова, а от з переможцем конкурсу на голову Державної митної служби вийшло складніше.

17 квітня суд прийняв рішення призупинити дію розпорядження Кабінету міністрів “Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади глави Державної митної служби”. Заяву до суду про призупинення дії розпорядження уряду про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади глави державної митної служби подав народний депутат Андрій Антонищак.

Народний обранець аргументував свої дії тим, що громадськість обурив факт привітання з перемогою у конкурсі на голову Податкової – Сергія Верланова, та у конкурсі на голову Митної служби – Максима Нефьодова колишнім Президентом України. Петро Порошенко привітав їх з перемогою відразу після першого туру, хоча до завершення самого конкурсу було ще далеко, і без попередніх домовленостей, хто повинен очолити Служби, було би неможливо знати хто буде переможцем. А Порошенко знав!

Поки триває блокування конкурсу на Голову Митної служби, а основного кандидата від влади Максима Нефьодова фактично скомпроментовано, в коридорах Адміністрації Президента та в нетрях Уряду проштовхують вже іншого кандидата, як єдино можливого переможця конкурсу на зайняття посади голови Державної митної служби України. Мова йде за Андрія Саварця!

Нагадаємо, наразі залишилось три кандидати, які здобувають можливість очолити ДМСУ, це:

C

Лобіюванням призначення на цю стратегічну посаду Саварця займається Ілля Павлюк, який наразі є частиною команди новообраного Президента України Володимира Зеленського, який під час президентської компанії відповідав за координацію і фінанси регіональних представників Зе-команди. Він фактично очолював одну з чотирьох неформальних груп впливу у штабі під назвою “Регіони” («Регионы» – в оригіналі). Про це свідчить листування низки офіційних і неофіційних членів Зе-команди, доступ до якого отримали журналісти Bihus.info.

ЗМІ називають Павлюка «рішалою на митниці», «посередником у митних питаннях» і навіть «королем контрабанди» у західному регіоні. Павлюк також був помічником екс віцеспікера Ради, народного депутата від комуністичної партії Ігоря Калєтніка. В момент активної співпраці з митницею Павлюка її офіційного очолював якраз Калєтнік, зазначають журналісти Bihus.info.

Кому пробиває дорогу до омріяної багатьма контрабандистами посади голови ДМСУ, Ілля Павлюк? Хто такий Андрій Саварець?

Андрій Саварець, нині він – експерт Центру соціально – економічних досліджень, експерт реанімаційне пакету реформ “CASE Україна”, а в минулому це помічник колишнього головного керівника митниці – Ігоря Калетника. Обіймав посаду начальника Управління інформаційно-аналітичного забезпечення ДМСУ.

Андрій Саварець, Ігор Калєтнік/Фото з відкритих джерел.

Будучи фактично радником Калєтніка, А.Саварец в 29 років отримав звання митного генерала (державного радника митної служби третього рангу, Указ підписаний Віктором Януковичем 23 серпня 2011 року, №866/2011). Крім того, молодий генерал отримав звання заслужений юрист України!

Чому саме Ілля Павлюк лобіює призначення Андрія Саварця, відповідь проста, вони обидва були помічниками народного депутата Ігоря Калєтніка, який і проштовхує свого протеже на очільника Митного відомства.

Як Андрій Саварець пов’язаний по кар’єрі, з колишнім главою митниці Ігорем Калєтніком, у таблиці:

Павлюк у владних кабінетах позиціонує Саварця, як свою людину, людину нової влади (яка буде прислухатися і до старої), а для людського ока, його представлять як професійне обличчя в митній системі, яка зможе побороти корупцію та реформувати митні органи за європейським зразком. Тобто, фактично відбувається реванш, митним напрямком хочуть керувати все ті ж одіозні корупціонери часів Януковича.

Новоствореною Держмитслужбою не повинні керувати особи, які дотичні до старих корупційних кадрів

У зв’язку з такою ситуацією навколо конкурсу на голову Митного відомства, зацікавленістю корупціонерів у владі використати конкурс як механізм проштовхування своїх креатур на стратегічно важливі для економіки країни посади, експерти висловлюють думку, що його проведення потрібно скасувати, як такий, який оголошено з порушенням процедури прийняття на посади державних службовців категорії “А”. В подальшому призначити повторний конкурс, після проведення Парламентських виборів, та формування нової коаліції та Кабміну, або ж взагалі, призначити голову ДМСУ без процедури проведення конкурсу (для цього потрібно внести зміни в законодавство), щоб діяльність голови Державної митної служби України, була політичною відповідальністю влади, і вона не відмежовувалася від можливих зловживань головного митника, киваючи на владу яка йде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.