• Сб. Жов 8th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Рада проголосувала за новий закон “Про митний тариф України”

Чер 4, 2020

До цього були розбіжності в товарних кодах країни-експортера та України під час митного оформлення імпорту

В Україні, де активно борються з контрабандою, парламент схвалив новий закон “Про митний тариф України”. За прийняття відповідного законопроекту №3228 за основу проголосували 289 народних депутатів, прийняття закону в цілому з техніко-юридичними правками підтримали 290 нардепів.

Після публікації прийнятого закону втратить силу закон “Про митний тариф України” від 2014 року.

Метою прийняття документа, йдеться в пояснювальній записці до документа, було приведення законодавчої бази у відповідність з системою загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема, до Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 роки (ГС-2017) і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (КН ЄС), з урахуванням зобов’язань в рамках СОТ.

Митний тариф України побудований на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2012 року, тоді як застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання в більшості країн світу, зокрема в країнах Європейського співтовариства і країнах СНД, з 1 січня 2017 року здійснюється на основі ГС-2017 .

У зв’язку з цим виникає ряд ускладнень, пов’язаних, зокрема, з розбіжностями в товарних кодах країни-експортера та України під час митного оформлення продукції, що імпортується. Також неможливо зіставити митну статистику, надану в рамках домовленостей про обмін статистичною інформацією.

При цьому проектом нового Митного тарифу України не передбачається зміна ставок ввізного мита на товари, змінюється тільки їх класифікація, опис та додаткові одиниці виміру і обліку окремих товарів. Зокрема, законом передбачено застосування з 1 квітня 2021 року в якості додаткових одиниць виміру та обліку для природного газу енергетичних одиниць (тис. КВт-год).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.