Очільник політичної партії “Сила і Честь” Ігор Смешко: “Демократія – це, перш за все, верховенство права. Це диктат процедур. Це диктат права, однакового для всіх. Перед законом, перед судом повинні бути всі однаковими, але більш суворе покарання для тих, хто йде до влади, ніж пересічних людей.

Чим відрізняються консерватори від лібералів? Консерватори спираються на одвічні традиції народу, на звичаєве право. Вони обережно беруть у свою країну все краще, що є в інших країнах. І імплементують це обережно, із збереженням своїх національних традицій, свого історичного досвіду. Ліберали більш швидкі. Вони хочуть дуже багато речей, які є в світі, відразу імплементувати. Вони більш ліберально до цього ставляться.

Як консерватори ставляться до економіки? Вони говорять: спочатку потрібні індустріалізація, протекціонізм, захист свого ринку, свого товаровиробника, а потім лібералізація економічних відносин. Ліберали говорять: відкриємо ринок – вони прийдуть сюди, ринок все відрегулює. Якщо на цей ринок приходять індустріальні держави з малою собівартістю продукції, то, вибачте, вони ж в кращих умовах, ніж ми.

Я хотів звернути вашу увагу на В’ячеслава Липинського, який в уряді гетьмана Скоропадського був послом в Австро-Угорщині. Він вважається одним з теоретиків українського традиційного консерватизму. Подивіться, будь ласка, мою статтю в газеті “День” “Невивчені уроки Гетьманату та сучасна національна ідея України”, де я спробував дати відповідь на ці запитання”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *