Маніпуляції великого бізнесу з реєстрацією співробітників-ФОПів для зменшення податків є зловживанням і податкова буде шукати способи вирішення проблеми.

Про це повідомив Сергій Верланов, якого нещодавно затвердили на посаді глави Податкової служби.

Ситуацію з ФОПами можна урегулювати і без прийняття нового законодавства, сказав Верланов в ефірі Радіо НВ.

«Ми будемо шукати аргументи в існуючому законодавстві, у судовій практиці, у Кодексі законів про працю про те, що є ситуації, у яких це є зловживанням. Концепція зловживання правом відома», – пояснює новий глава податкової.

Той факт, що майже усі малі і середні компанії пов’язані з ФОП або юридичними особами на спрощеному оподаткуванні, є викликом для економіки і негативно позначається на самому бізнесі, вважає Верланов.

«Поділ цих малих і середніх бізнесів на кілька десятків або сотень ФОПів не дає фактично консолідувати звітність компанії, показати вартість цього бізнесу, отже, бізнес перестає розвиватися», – зазначив він.

При цьому, 98,5% податку на прибуток у нашій країні виплачують лише 5000 компаній, хоча зареєстровано близько 500 тисяч фірм, каже Верланов.

Нагадаємо, бізнес, який підписав цивільно-правовий договір з фізичною особою-підприємцем (ФОП), може не платити 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати. А ФОП ІІІ групи на спрощеній системі оподаткування віддає до держбюджету 5% від отриманих грошей і мінімальний соціальний внесок (918 грн на лютий 2019 року).

Для вирішення такої ситуації в уряді пропонували перевести ФОПів на повний податок і обмежити їх працевлаштування. Міністерство соцполітики підготувало відповідний законопроект. Але це торкнеться лише тих роботодавців, які зменшують платежі в бюджет шляхом використання фізосіб-підприємців замість найманих співробітників.

Відзначимо, що кількість фізосіб-підприємців у сфері інформаційних технологій за останні три роки зросла на 45%. При цьому загальне число приватних підприємців скоротилося на 8%. На зустрічі з IT-шниками прем’єр-міністр Володимир Гройсман і президент Петро Порошенко запевнили, що індустрію новий законопроект Мінсоцполітики не зачепить.

Тим часом в команді президента Зеленського ФОПам хочуть пробачити кілька мільярдів гривень боргів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *