Арахамія

Не впоралися. Голова фракції СН Арахамія пояснив, чому звільнили Нефьодова і Верланова

Голова фракції Слуги народу у Верховній Раді Давид Арахамія пояснив в інтерв’ю журналу НВ, чому Максима Нефьодова звільнили з посади голови Митної служби, а Сергія Верланова — з посади голови Податкової служби.

«Нефьодов не підійшов за системним виконанням плану. Я люблю Макса, він мій друг, я вважаю, що він зробив величезну роботу у Прозорро, але вважаю, що він не розрахував свої сили, не потягнув такого величезного корупційного монстра як митниця. Він звик до світлих людей у своєму оточенні, потрапив у токсичне середовище, і воно його зжерло – митний план системно не виконувався», – заявив Арахамія.

Голова фракції Слуги народу також поскаржився на критику опозиції через недостатні надходження до бюджету, в першу чергу за рахунок митниці.

«Куди на ефір не зайди, опозиція весь час говорить про 60-мільярдний розрив у бюджеті, який існував ще до коронавірусу. За рахунок чого був цей розрив, головним чином? За рахунок митниці», – сказав він.

Водночас Арахамія визнав, що для скорочення доходів бюджету від митниці були і об’єктивні причини.

«Дійсно, у Макса є об’єктивні аргументи чому так. Це і курс гривні – в бюджеті він був закладений 27, а фактично виявився 25,5. Скорочувався розвиток промисловості, а до промисловості були прив’язані енергоносії, які імпортуються і відповідно від них ідуть митні платежі і обсяг імпорту в цілому скоротився», – перерахував він.

Водночас голова фракції Слуги народу дорікає Нефьодову тим, що йому не вдалося зупинити контрабанду.

«Якби зупинена була контрабанда, а вона не була зупинена», – сказав Арахамія.

Що стосується Верланова, то, за словами голови фракції Слуги народу, «після матеріалів Уманського було зрозуміло, що в податковій продовжували процвітати майданчики з переведення в готівку ПДВ, і він нічого з ними не зробив».

Арахамія також запевнив, що негативно ставиться «до старих перевірених міцних господарників часів Януковича», коментуючи обговорювані у ЗМІ кандидатури на зміну Нефьодову і Верланову.

«Я думаю, після відставки Нефьодова і Верланова будуть висунуті жорсткіші вимоги до наступних кандидатур на цю посаду з боку профільних комітетів», – заявив він.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *