• Ср. Жов 27th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Нефьодов пояснив, чому так і не вдалося побороти корупцію на митниці

Тра 15, 2020

Колишній очільник Держмитслужби Максим Нефьодов заявив, що реальні втрати держбюджету від контрабанди приблизно становлять 35 – 40 мільярдів доларів на рік. Водночас у провалі боротьби з цим явищем він звинувачує не саму митницю, а правоохоронні органи.

Митниця – це орган, який лише адмініструє податкові платежі. Тож коли падає імпорт товарів, вона не може взяти ці гроші ні звідки. Про це Нефьодов розповів у проєкті “Гончаренко рулить”, повідомляє 24 канал.

Митниця навіть не може як податкова зібрати якісь переплати майбутніх періодів і зарахувати їх зараз,
– зазначив ексголова ДМС.

Він також зауважив, що з серпня 2019 року почалося стрімке зміцнення гривні, яке “є непоганим для економіки, якщо воно контрольоване”.

“Втім з точки зору митних платежів – це, зрозуміло, виключно математичне скорочення. По-друге, у нас почала падати промисловість. На жаль, дуже суттєвими темпами. Це означає, що обсяги імпорту теж суттєво падають”, – пояснив Максим Нефьодов.

Крім того, він підкреслив, що втрати держбюджету від контрабанди у пресі зазвичай з певних причин завищуються. Мовляв, жодних 100 мільярдів гривень там немає – приблизно 35 – 40 мільярдів гривень у рік.

Окремо він поділив контрабанду на види. За словами колишнього головного митника, більш-менш боротися з організованою контрабандою. Наприклад, одеською.

Втім значна частина контрабанди розпорошена. Це піджаки, “бусіки”, цигарки, які провозять, пхаючи у машину. З цим теж можна боротися, але це не можна абсолютно прикрити. Адже у будь-якої боротьби є вартість,
– зазначив ексочільник митниці.

Імовірно він має на увазі, що ефективна боротьба з такою розпорошеною контрабандою дорожче обходитиметься державі, ніж самі економічні втрати від неї.

“Тому за приблизно 20 мільярдів з цих втрат можна поборотися. Тому той план, який ми показували президенту – це приблизно 11 мільярдів додаткових надходжень до бюджету”, – розповів Нефьодов.

Щодо невиконання цього плану він наголосив, що митниця не є правоохоронним органом. Мовляв, митники можуть лише “піджати” контрабанду.

А де у нас посадки контрабандистів. СБУ, ГПУ, ДБР і так далі… Вибачте, але представники контрабандистів не лише не ховаються, а й влаштовують мітинги під митницею, коли ми щось їм робимо,
– резюмував ексголова ДМС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.