Недоотримання митних платежів на понад 1 млн грн – ДБР повідомило про підозру митнику

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, 18 червня 2020 року повідомили про підозру головному державному інспектору відділу митного оформлення митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС. Митник підозрюється у неналежному виконанні своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки ( ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що інспектор без наявності поданої митної декларації і документів щодо автомобілів та нарахувань сплати митних платежів надав дозвіл на вивіз з території торговельного порту 7 автомобілів марки «Mitsubishi Outlander»

У подальшому, експедитор відділу експедирування та митного оформлення вантажів та товарів одного з митних терміналів, на підставі ордеру вивіз з території торговельного порту «Чорноморськ» вказані автомобілі без сплати обов’язкових митних платежів.
Внаслідок чого держава недоотримала митних платежів  на загальну суму 1 026 089 гривень.

Наразі підозрюваному вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Процесуальне керівництво досудовим розслідування у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Одеської області. Оперативний супровід – ГУ ВБ ДФС України.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років та зі штрафом від 250  до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *