Прем’єр-міністр розповів про опір, який чиниться реформуванню митниці

Деякі українські суди приймають рішення, на їх погляд – законні, але по суті – надзвичайно сумнівні. Наприклад, заборонити уряду приймати рішення. І потім місяцями, роками не приймають рішення по суті взагалі, тобто фактично блокують процес. Останній приклад – ситуація з конкурсом на призначення голови Державної митної служби. Про це у ефірі Радіо НВ заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Ми утворили митницю, окрему Державну податкову службу, відповідно до закону про державну службу оголосили конкурс (на посади голів ДПС і ДМС, – ред.). Це – в рамках реформи з міжнародними партнерами”, – розповів Гройсман.

“Мені вже як і багатьом людям просто набридло постійно боротись з новими схематозами, новими кланами… це просто катастрофічна історія. Я колись про це буду писати мемуари, думаю, що їх важко буде читати. З приводу митниці – це перманентна війна”, – додав він.

На питання про те, між ким і ким точаться “бойові дії”, прем’єр відповів, що з одного боку виступають “ті, хто займається сірими і тіньовими схемами, які на цьому заробляють мільярди і корумпують багато кого”. З іншого боку – “ті, хто бореться, щоб не ходити з протягнутою рукою по всьому світу, щоб наповнювати бюджет власними ресурсами, в тому числі – і від митниці”.

“Я хочу електронну митницю, цифрову і хочу мати таку саму ДПС. Щоб вона була абсолютно сервісною, щоб ніхто не міг впливати, так як сьогодні ніхто не може впливати на систему Prozorro, на систему відшкодування ПДВ, яка сьогодні працює автоматично”, – додав Гройсман.

Нагадаємо, Окружний адмін суд Києва 17 квітня призупинив дію розпорядження Кабміну про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади глави Державної митної служби у рамках забезпечення позову народного депутата від Блоку Петра Порошенка Андрія Антонищака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *