• Пт. Жов 7th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

НАБУ хотіло через суд призначити експертизи у справі контрабанди техніки через Волинську митницю

Лип 10, 2020

Вищий антикорупційний суд повернув низку клопотань детектива Національного антикорупційного бюро погодженого з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про призначення експертиз у справі контрабанди техніки.

Такі рішення були ухвалені 29 травня слідчим суддею, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ разом із прокурором САП просили призначити низку експертиз, зокрема, судової фототехнічної експертизи і судової комп’ютерно-технічної експертизи. Проте суд усі клопотання повернув, оскільки детектив сам може ініціювати проведення експертного дослідження.

Волинською митницею впродовж 2017-2019 років, зловживаючи своїм службовим становищем, вступивши у попередню змову із низкою фізичних осіб, з метою одержання неправомірної вигоди, забезпечили ввезення поза митним контролем на митну територію України через митний пост «Ягодин» Волинської митниці мобільних телефонів, аксесуарів до них, комп`ютерної техніки та комплектуючих до неї без сплати податку на додаткову вартість та митних платежів, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді ненадходження коштів до державного бюджету.

У НАБУ додали, що для виконання цих планів, вказана група осіб використовуючи низку підконтрольних їм компаній (Allworld Global Trading LLP, Agd Rtv Service Sp, ТОВ «Нюанс 15» та інші) здійснила закупівлю вищезгаданих товарів у компанії ASBISC Enterprises PLC. В подальшому дані товари було транспортовано територією Польщі на митну територію України через міжнародний пункт пропуску «Догуськ-Ягодин» за допомогою вантажних фургонів. Детективи встановили марки, моделі та номери цих автомобілів. В ході аналізу інформації митної статистики автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор», щодо в’їзду цих автівок на митну територію України було встановлено відсутність відомостей щодо митного декларування та оформлення будь-яких товарів, зокрема мобільних телефонів, комп’ютерної техніки та аксесуарів до них.

За даними детективів, службовці Волинської митниці знали про факти перевезення вищевказаними транспортними засобами на митну територію України товарів, які підлягають декларуванню та оподаткуванню. Проте, на думку слідства, вони умисно не вчиняли дій щодо митного оформлення таких товарів, вносили недостовірні відомості до документів та автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» про відсутність у вищевказаних транспортних засобах імпортованих товарів, які підлягають декларуванню та оподаткуванню. За вчинення вказаних дій службовці Волинської митниці нібито отримували неправомірну винагороду.

Разом з тим, у НАБУ встановили, що при виїзді з митної території Польщі через пункт пропуску «Дорогуськ-Ягодин» водіями декларувалося переміщення товарів та подавалися усі необхідні документи з метою подальшого відшкодування податку на додану вартість (VAT) експортерам. Тому детективи провели обшук на митному пості «Ягодин».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.