• Сб. Жов 8th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Мінцифри пропонує ввести квоту на імміграцію 5000 айтішників в Україну

Лют 28, 2020

Квота дозволить іноземним фахівцям отримати посвідку на проживання на 10 років

Уряд підтримав ініціативу Мінціфри про введення квот на імміграцію іноземних фахівців для працевлаштування в українських IT-компаніях. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну 26 лютого – про це повідомляється на Facebook-сторінці Міністерства.

Як працює квота?

Квота дозволить п’яти тисячам осіб, які не мають українського громадянства, але є ІТ-фахівцями, протягом календарного року в’їхати в Україну та отримати посвідку на проживання на 10 років. Особа з таким дозволом може самостійно вибирати, в якій компанії працювати і навіть виробляти свій продукт на території України – на відміну від робочої візи, з якої іноземець або особа без громадянства може бути працевлаштована тільки в певній компанії.

Навіщо вона потрібна?

Рішення обгрунтовано високим попитом на ІТ-спеціалістів, який український ринок поки що не в силах задовольнити: щорічно з ВНЗ випускаються 15-17 тисяч фахівців, але в цей час на біржі праці відкривається близько 40 тисяч нових вакансій. Мінціфри загострили увагу на тому, що квота не позбавить роботи українських айтішників, а тільки допоможе більш якісно й активно розвивати індустрію.

Скільки іноземців зможуть в’їхати за квотою?

В Україну зможуть в’їхати 5 тисяч іноземців або осіб, які не мають громадянства. Їх розподілять між українськими містами так: Київ – 2500, Харків – 700, Дніпро – 600, Одеса – 600, Львів – 600.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.