Група компаній “Градолія” звернулася до очільника Державної фіскальної служби (ДФС) Олександра Власова щодо тиску з боку Кіровоградської та Одеської митниці.

 Журнал БІЗНЕС проводить перевірку інформації із отриманого редакцією звернення Групи компаній до керівництва ДФС.

У ньому “Градолія” звертає увагу на перевірки та адміністративні затримки Кіровоградською та Одеською митницею їх вантажів. Фіскали вимагають надання величезної кількості первинної документації, оглядів вантажів та дослідження проб, що істотно збільшує терміни оформлення.

Один з випадків відбувся 2 травня 2019 року, коли підприємство подало 9 контейнерів соняшникового шроту на декларування до Кіровоградської митниці. Службовці затребували всі первинні документи щодо походження товару, а після того як документи були подані, були взяті проби товару і направлені на дослідження. Врешті-решт митне оформлення було завершено лише 13 травня 2019 року, тоді як зазвичай на оформлення витрачається 4 години.

Такі дії можуть паралізувати діяльність компанії і призвести до вимушеної зупинки виробничої діяльності, а також збитків, пов’язаних зі зривами термінів поставок за експортними контрактами.

Що особливо цікаво, такі дії митники пояснюють надходженням до них орієнтувань, вказівок правоохоронних органів, які підприємствам не надаються. Підстава тиску на бізнес суворо засекречена.

Складається враження, що на фоні зміни влади, місцеві очільники силових та фіскальних органів розпочали традиційну компанію зі збору кешу з бізнесменів. За нашою інсайдерською інформацією орієнтування надійшло від Кіровоградського СБУ. Знайшли в олії шпигуна? Радше, поспішають конвертувати посаду в кеш.

БІЗНЕС слідкує за розвитком ситуації та бере зобов‘язання інформувати команду президента України та главу ДФС про усі новації кіровоградської бюрократії.

БІЗНЕС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *