• Чт. Тра 19th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Митниця США: вартість вилучень, пов’язаних з ІВ, зросла до 1,4 млрд дол.

Сер 22, 2019

Відповідно до нового звіту, вартість митних вилучень в США, пов’язаних з інтелектуальною власністю (ІВ), зросла до 1,4 млрд дол. у минулому році. Показники, оприлюднені американською митною та прикордонною службою (Customs and Border Patrol – CBP), засновані на рекомендованій для заміни роздрібною ціною (MSRP) або тому, що вилучені товари були би варті, якби вони були справжніми. Вартість ППМ вилучених товарів збільшилася на 200 млн дол. США, або на 14%, порівняно з 2017 р., у той час як кількість вилучень незначно знизилася на 333 – до 33 810.

Разом з тим відбулося більш різке збільшення вартості вилучених товарів порівняно з деякими секторами. Згідно зі звітом, вартість MSRP контрафактного комп’ютерного мережевого обладнання зросла на 112%, до 15,5 млн дол. США, в минулому році у порівнянні з 2017 р., що супроводжувалося збільшенням загальної кількості вилучень таких товарів на 25%. Годинники та ювелірні вироби становили 44% від загальної вартості вилучень, пов’язаних з ІВ, в США в 2018 р. – у порівнянні з 38% в 2017 р.

У 2018 р. вартість вилучених фармацевтичних товарів і товарів особистої гігієни майже подвоїлася, збільшившись до 131,5 млн дол. у порівнянні з 70 млн дол. у попередньому році. За даними CBP, в минулому році Китай був зареєстрованою країною походження 46% вилучень, Гонконг – 41%. CBP заявила, що на частку Китаю припадало 54% товарів, вилучених у минулому році, на суму 1,4 млрд дол. Це означає, що Китай був країною походження продукції, на яку припадає трохи більше половини загальної вартості вилучених товарів. Гонконг зайняв друге місце з 31%.

Стів Френсіс, директор Національного координаційного центру з прав ІВ США, заявив, що ці цифри є «переконливим аргументом на користь активізації зусиль з інформування та просвіти громадськості про ризики, які контрафактні товари становлять для здоров’я і безпеки населення». Національний координаційний центр з прав ІВ є частиною Служби імміграції та митного контролю США. Оцінка CBP у звіті враховує конфіскації, пов’язані з ІВ, включаючи контрафактні товари і конфісковані товари, які порушують авторські права.

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.