Вчора, 26 липня, відбулась робоча зустріч голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина з представниками Державної фіскальної служби України та польських компаній щодо початку реалізації проектів будівництва (реконструкції) пунктів пропуску Львівської митниці ДФС.
Проце повідомили в пресслужбі Львівської ОДА.
“Ми усвідомлюємо важливість того, що Україна як країна, яку ми хочемо бачити розвиненою, повинна мати належної якості пункти пропуску на кордонах. Львівська область має найдовший кордон з Європейським Союзом, на нас дивляться як на флагман транскордонних процесів, тому ми повинні робити усе для того, щоб навести порядок на пунктах пропуску. Важливо, що є підписання контрактів підряду в межах договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща і ми спільно повинні реалізувати проекти державного значення”, – зазначив очільник Львівщини Маркіян Мальський.
Також голова Львівської ОДА наголосив, що першочерговим пріоритетом роботи Львівської ОДА є нормалізація черг на кордонах.
“Мною ініційована робоча група щодо створення електронних реєстрацій громадян на кордонах, незважаючи на те, що багатьом ця ідея не подобається – вона буде реалізованою”, – додав Маркіян Мальський.
Зазначимо, в межах Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги для фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону передбачено кредит у сумі, яка не перевищує 100 млн євро.
Відтак, Державній фіскальній службі України передбачено 25 млн євро на розбудову та облаштування пунктів пропуску Львівської митниці ДФС. У 2018 році ДФС на основі проведених тендерних процедур уклала договори підряду на виконання проектних та будівельних робіт з польськими фірмами. Зокрема це:
– повна реконструкція пункту пропуску “Шегині” з фірмою UNIBEP S.А., вартість робіт якої становить 15,553 млн євро;
– будівництво ділянки для легкового автотранспорту і автобусів та відновлення інфраструктури в пункті пропуску “Краківець” з фірмою IDS-bud, вартість робіт – 6,9 млн євро;
– будівництво пішохідного переходу в пункті пропуску “Рава-Руська” з фірмою Т-4В, вартість робіт – 1,376 млн євро.
“Дуже дякуємо за запрошення, ця нарада є важливою передусім для того, аби ми всі познайомились перед початком реалізації проекту. Наша фірма – одна з найбільших будівельних компаній Польщі. Маємо великий досвід у різних напрямах будівництва – від дорожнього до промислового. Ми мусимо максимально використати потенціал та можливості локальних фірм. Маємо тут партнерів, а це дозволить полегшити умови та врахувати місцеві особливості. Для нас цей проект дуже важливий, тому можете очікувати від нас велике зацікавлення його успішно реалізувати”, – наголосив представник польської компанії “UNIBEP S.A.”.
Зазначимо, договори підряду набирають чинності 26 липня, і є фактичним початком реалізації проектів, які мають завершити впродовж 30 місяців, до лютого 2022 року.