Макаренко: Колишньою владою на митниці було створено контрабандну індустрію

Українська митниця на сьогоднішній день є депрофесіоналізованою, дезорганізованою та демотивованою, тому що, згідно з законом про люстрацію, з митниці прибрано середню гілку фахівців, заявив номер 10 виборчого списку партії “Сила і честь”, екс-керівник митниці Анатолій Макаренко.

“Митниця на сьогодні депрофесіоналізована, дезорганізована і демотивована. Тому що, згідно з законом про люстрацію, з митниці прибрано середню гілку фахівців. Це не були корупціонери. Вони справді фахівці. Жодної кримінальної справи по них немає. Цей процес я називаю лжелюстрацією”, – сказав Макаренко під час “круглого столу” у Луцьку на тему “Державний кордон. Час змін!”, передає Інтерфакс Україна.

З його слів, значна частина митників не має мотивації для чесної роботи, тому що офіційна заробітна платня працівника з 20-річним стажем – 7,5 тис. грн.

Також, запевняє політик, митниці заважає вибудувана корупційна структура.

“На сьогодні є проблема нерівних правил гри. Є підприємства, які мають преференції. На жаль, колишня президентська вертикаль створила ситуацію, коли тіньовими потоками почав керувати так званий офіс. Була створена ціла індустрія контрабандна з заниженням митної вартості, підміною товарів, наданням недостовірних даних. Замість тканини, наприклад, показували керамічну плитку. Зараз, за моєю інформацією, кордон стоїть і очікує – домовляться чи не домовляться”, — зазначив Анатолій Макаренко.

“Непотрібно казати, що митниця може дати два державні бюджети. Не може вона цього зробити. Не завозиться в Україну стільки товару. Але митниця може легко дати плюс 30%. Якщо зараз вона дає 30 мільярдів гривень на місяць, то може давати 40. Головне – рівні і чесні умови для бізнесу”, — наголосив політик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *