Заплановане затвердження штатної чисельності Митної служби на рівні 10300 службових осіб вкрай недостатнє для її ефективного функціонування.

Про це на своїй сторінці у Facebook зазначив екс керівник Державної митної служби України (ДМСУ), Анатолій Макаренко.

Розумію аргументи Міністра фінансів Оксани Маркарової, щодо прийняття зараз саме такого рішення. Але, вважаю, що ця проблема потребує подальшого розгляду та вирішення на вищому державному рівні. Для порівняння наводжу деякі цифри, – пише Макаренко

Згідно представлених екс керівником ДМСУ порівняльних таблиць, загальна чисельність задіяних у митному напрямку осіб з 2005 року по сьогодні планомірно зменшувалась.

Так в 2005 році особовий склад митниць нараховував 17843 особи, 2012 – 15095 осіб, 2015 – 11019 осіб, в 2018 році кількість посадовців в митних органах України становила, і такою є станом на сьогодні, лише 9885 посадовців.

Якщо порівнювати кількість підрозділів Центрального рівня, кількість підрозділів регіонального/місцевого рівня, загальної кількості співробітників митних органів України та деяких країн Європейського союзу, то митна політика держави Україна також показує себе не в найкращому світлі. Складається враження, що Уряд країни яка знаходиться в самому центрі Європи, взагалі не опікується її безпековою складовою, не сприяє розвитку державного інституту, який має стояти на захисті її економічних інтересів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *