• Чт. Тра 19th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Макаренко: “виручені кошти за рахунок протиправних маніпуляцій з розмитненням Євроблях, чинна влада спрямувала на підкуп виборців”

Бер 16, 2019

Колишній керівник Державної митної служби України Анатолій Макаренко вважає, що ситуація яка склалася в країні, коли під час митного оформлення транспортних засобів, їх власникам митні органи необґрунтовано підіймають митну вартість, це наслідок не тільки відсутності державної митної політики, але і здорового глузду.

Про це він написав на сторінці у соціальній мережі блогера Юрія Андреєва, в коментарі до статті про намагання людей чесно розмитнити автомобіль за тією вартістю, за якою він був придбаний.

Макаренко зазначає, що замість того, щоб спокійно, за розумний проміжок часу, без приниження гідності громадян та за ЗАЯВЛЕНОЮ МИТНОЮ ВАРТІСТЮ провести 100-відсоткове митне оформлення усіх «блях» та отримати в бюджет набагато більші надходження, чинна влада з метою швидкого наповнення передвиборчих фондів накшталт «Турботи» та інш., «віджали» податки з 20% «євробляхерів», швидко відрапортували про «перемогу» та кинули гроші на підкуп виборців.

На цей коментар Анатолія Макаренка емоційно відреагувала голова комітету Верховної ради України, народний депутат від партії БПП, – Ніна Южаніна. Вона звинуватила його в не об’єктивності, хоча не зазначила, в чому саме, вона полягає.

Зі слів Южаніної зрозуміло лише одне, що вона як член провладної партії, голова якої є чинним Президентом, намагається перед виборами “зберегти обличчя”, апелюя досить сумнівними гаслами.

Позицію Анатолія Макаренка підтримують і інші фахівці з митної справи, які відреагували на статтю про безлад який творить митниця під час оцінки автомобілів з іноземною реєстрацією.

Петро Стеценко повідомляє, що така схема оцінювання авто, коли взагалі не враховується технічний стан автомобіля, порушує не тільки всі норми Митного кодексу, але і здоровий глузд.

Він пише, що така протиправна схема розмитнення транспортних засобів була погоджена вищими посадовими особами держави (Порошенком, Гройсманом, Южаніной), які фактично перетворились на організоване злочинне угрупування по висмоктуванню грошей з громадян. “Ты виноват лишь в том, что хочется мне кушать” – пише Стеценко, підсумовуючи, що політичну оцінку цьому злочинному угрупуванню дадуть люди на виборах, а вже юридичну оцінку їх діяльності дасть нова влада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.