Львівський бізнесмен скаржиться на протиправні дії фіскальної служби (Відео)

На методи роботи слідчих ДФС скаржаться львівські підприємці.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Про ситуацію, яка сталася на невеликому шинному бізнесі у Львові, телеканалу ZIK повідомив підприємець Владислав Полєщук.

Після ухвали судді за клопотанням слідчого до підприємця прийшли з обшуком за двома адресами та вилучили велику партію автомобільних шин.

«Ми у Львові працюємо більше п’яти років. Добилися статусу офіційних представників Bridgestone, Michelin, Hankook. Багато клієнтів у нас обслуговуються і на вулканізації, і купують шини. Невеликий бізнес, але за цей період, крім себе і дружини, я працевлаштував ще 6 людей. Працював спокійно до того моменту, поки не прийшла податкова поліція. Якби мене раніше спитали, чи таке можливо, – я би навіть сперечався, що в демократичній країні таке неможливо. Що це у нас, у Львові, а не десь на Донбасі, – повідомив підприємець. – Бо ми одні з небагатьох, хто працює офіційно, маємо всіх працевлаштованих працівників і купуємо колеса виключно на території України. Я мав велику надію, коли оголосили операцію «Контрабанда, стоп!», що нарешті ми як офіційні представники будемо мати чесну конкуренцію, коли наші колеса стануть конкурентними і доступними. Але сталося навпаки – прийшли не до тих людей, які возять і продають. А прийшли саме до нас. Це вдарило по нашій діяльності».

Усе – за звинуваченням начебто у тому, що невстановлені слідством особи організували переміщення через державний кордон України подрібнених партій товарів без сплати відповідних митних платежів, що призвело до ненадходження в бюджет митних платежів.

«Вся процедура, на мою думку, відбулася незаконно, – вважає підприємець. – Тому що відношення до цієї (судової) ухвали і жодного доказу, що ми цей товар самі привезли десь з-за кордону і тим самим завдали комусь збитків, – не було. Це був шантаж».

У своїй скарзі на уповноваженого з питань захисту прав підприємців Зеновія Бермеса підприємець поскаржився на «грубі порушення» під час проведення обшуку, зокрема, без безперервної відеофіксації, проведення слідчих дій у нічний час, порушення прав працівників і вилучення оригіналів документів, які не мали відношення до справи.

Як усе відбувалося, розповіли ZIKу працівники. «Останній тиждень стояла підозріла машина тут, де ми завжди розвантажуємо товар. Розпитали сусідів, які ведуть тут діяльність, чий це автомобіль, – ніхто не знав. Пізніше виявилося, коли прийшла податкова поліція, що ця машина належала їм. Ми так думаємо, що вони за нами заздалегідь спостерігали, як ми пересуваємося і чим займаємося, – повідомив працівник фірми Богдан Наконечний. – Навіть колеги із сусідніх фірм зауважили, що погано зв’язок працював останній тиждень перед тим, як до нас прийшли. Напевно, що вони нас прослуховували».

«Я робив свою роботу, ставив на прихід, – повідомив завідувач складом Роман Поляков. – Вони завалилися до мене сюди, забрали в мене телефон. Я став у куті. Відразу не давали доступу ні до телефону, ні до комп’ютера. Повиривали кабелі камер – тобто, повідключали всі камери». А ще, як повідомив Р. Поляков, йому «хамили, погрожували»: «Я, як з охороною, ходив в туалет».

Богдан Наконечний звернув увагу на те, що слідчі дії відбувалися уночі, і на те, як виглядали оперативники. «Робили інвентаризацію до години другої ночі. І після другої ночі вони до години п’ятої вилучали шини, близько 400 штук, – повідомив працівник. – Їхні авто не відповідають їхньому статусу. І їхній одяг. Слідчий приїхав на БМВ Х5».

Підприємець подав у суд, щоби повернути шини. Судове засідання у справі відбулося 4 січня. «Вилучили майна приблизно на 770 тисяч гривень. Це є шини, і це відбувалося вночі, на Дмитра, – повідомив Владислав Полєщук. – Вони просто прикріпили нас до якогось провадження, для того, щоби отримати доступ до нашого майна. А далі їхня задача настрашити, що будуть забирати у вас».

Слідчий від коментарів відмовився. Зате попросив суд проводити без журналістів. «Я з приводу справи не даю коментарів. Таємниця досудового слідства. Ніяких коментарів», – повідомив слідчий Юрій Городецький. Другу частину засідання суддя на прохання слідчого закриває.

Звинувачення, у тому, що товар завезли через кордон начебто якісь невстановлені особи, адвокат потерпілого відкидає. На доказ дає суду українські документи на вилучені шини. «Там, дійсно, були товари іноземного виробництва. Тому що Полєщук здійснює таку діяльність. Однак це не є товари, які мають відношення до незаконного переміщення через державний кордон України без сплати відповідних митних платежів, – повідомила під час судового засідання Руслана Юхименко, адвокат потерпілого. – Товари, які вилучені, не мають ніякого відношення до кримінального провадження. Немає ніякої прив’язки, крім рапорту оперативних працівників».

Адвокат повідомила судді, що немає жодних доказів правопорушення з боку прикордонних служб. Не було також проведено жодних бухгалтерських експертиз. Також здивована фактом ведення візуального спостереження за підприємцями, яке застосовується виключно при важких або особливо важких злочинах. Повідомляє про інші, аналогічні провадження. Схожих за фабулою справ, де підприємців звинувачують у подрібненні партій товару на кордон, у судовому реєстрі Львівщини десятки. Чимало підприємців зрештою заплатили податки на доходи з фізичних осіб. Але зовсім не за митні порушення.

Таким чином, як стверджує сторона потерпілого, було розроблено «злочинну схему розслідування неіснуючих кримінальних правопорушень з метою втручання у господарську діяльність різних суб’єктів господарювання, незаконного вилучення, арешту та знищення майна цих суб’єктів господарювання» і що «існує усталена схема, за якою працівники поліції систематично вчиняють незаконні дії щодо підприємців, грубо втручаються у їхню діяльність».

З огляду на усі порушення під час слідства і завдані за три місяці тяганини збитки підприємець збирається поскаржитися на дії фіскальної поліції у Державне бюро розслідувань. І радить іншим – щоби зупинити незаконні дії слідчих, негайно викликати адвоката і здійснювати відеофіксацію подій.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.