З хабарем у 250 тисяч: на Львівщині затримали посадовців

Посадовці Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Львівській області та фітосанітарної лабораторії систематично отримували неправомірну вигоду за погодження сертифікатів при імпорті товарів, зокрема, у зоні митного поста «Городок» Галицької митниці ДМС України.

Задля отримання винагороди посадові спеціально створювали умови для затягування процесу оформлення продукції, яка швидко псується. Аби пришвидшити процедури отримання фітосанітарних сертифікатів, імпортери повинні були сплачувати тисячу гривень з кожної фури.Попередньо встановлено, що загальна сума неправомірної вигоди, яку отримали посадовці, сягає 250 тисяч гривень.

У середу, 22 квітня, причетних до злочину осіб викрили під час отримання чергового «траншу».

Наразі трьох посадовців Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Львівській області та посадову особу фітосанітарної лабораторії затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Під час обшуків оперативники та слідчі вилучили вилучено понад 226 тисяч гривень, 5550 доларів США та «чорнові» записи.

Дії посадовців кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру, а також обрання запобіжних заходів.

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від п’яти до 10 років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком на три роки та із конфіскацією майна.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *